درج مطلب

کسب مقام در مسابقات سلام کاپ

مفتخریم به اطلاع برسانیم که در هشتمین دوره مسابقات سلام کاپ که روز جمعه مورخ 10/12/97 در دانشگاه نور ولایت برگزار شد، دانش آموزان دبیرستان فرزانگان 7 دوره اول موفق به کسب شش رتبه دربخش هاورکرافت وراکت آبی مسابقات شدند. در این دوره از مسابقات خانم ها بیتا بیدگلی، بهار صادقی، آینوش فامیان و یاسمن صیفی، موفق به کسب دو رتبه اول در بخش هاورکرافت و راکت آبی هوشمند شدند. خانم ها کوثر ناصری، هلیا خلیلی راد و سارا رحمانی نژاد حائز رتبه سوم مسابقه هاورکرافت شدند. خانم ها نرگس کشانی، عذرا میر ابوطالبی، کیانا کیوان پژوه و ملینا پارسایی دو رتبه چهارم را در مسابقات هاورکرافت و راکت آبی هوشمند کسب کردند و در نهایت خانم ها ستایش خواجه زاد، آرمیتا آذرفرین و حنانه سادات حسینی رتبه پنجم مسابقات هاورکرافت را کسب کردند. در اختتامیه این مسابقات که روز سه شنبه 14/12/97 در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، از شش رتبه برتر در رشته های مسابقه تقدیر شد. در پایان لازم است از سرکار خانم سلمانی که هدایت و راهنمایی این تیم ها را بر عهده داشتند تقدیر و قدردانی کنیم.

 
درج مطلب

اکران فیلم " شیشه فلزی" در آزمایشگاه فیزیک

آیا شیشه می تواند قابلیت فلزی داشته باشد؟! چگونه؟آیا تابه حال اسم شیشه فلزی به گوشتان خورده است؟  اولین تصوری که در ذهن با شنیدن نام شیشه فلزی شکل می گیرد، نوعی از شیشه است که شاید استحکام و یا ساختاری شبیه فلزات داشته باشند. ولی آیا در طبیعت چنین موادی وجود دارند ؟ و یا ساخته بشر هستند؟ جنس این مواد چیست و چگونه به دست می آیند ؟

سه شنبه مورخ 97/12/7 دانش آموزان شرکت کننده در "فیلم آز" با این مواد جالب آشنا شدند، ساختار آنها را دریافتند و توانستند به سوالات بالا پاسخ دهند. همچنین کاربرد و علت استفاده آنها و آینده این مواد در فیلم مورد بحث قرار گرفت.

" فیلم آز " سه شنبه ها ادامه دارد....

 
 
 

درج مطلب

کسب مقام در رشته معماری
پذیرش و ثبت مقاله دانش آموزان گروه پژوهش معماری و شهرسازی دبیرستان فرزانگان هفت
به اطلاع می رسانیم خانم ها رزا فرجی و نگار اندرواژ موفق به ثبت مقاله خود در پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و دومین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا شدند.
لازم به ذکر است که این کنگره بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی- پژوهشی در حوزه علوم، مهندسی معماری و شهرسازی آسیا است که در دانشگاه Kasem Bundit بانکوک در تایلند برگزار می شود. مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس بین المللی، علاوه بر چاپ در کتاب و مجموعه کنفرانس، در سایت های معتبر نمایه می گردد.
ضمن عرض تبریک به دانش آموزان عزیزمان و خانواده محترم آن ها، و نیز تقدیر و تشکر از دبیر راهنمای ایشان سرکار خانم ربیع پور، برای این دوستان موفقیت های بیشتر را در عرصه فعالیت های علمی و پژوهشی آرزو می کنیم

 
 
 

درج مطلب

بدین­وسیله پس از برگزاري موفقيت آميز یازدهمین دوره ليگ علمی بین­ المللی پیشگامان ايران اسلامي (پايا) در سطح کشوری و بین­ المللی ضمن تقدير و سپاس فراوان از تمامي دست­ اندرکاران اجرايي، آغاز ثبت­ نام دهمین دوره اين رقابت­ ها اعلام می‌گردد. 

لازم به ذکر است ليگ علمی پايا در سال تحصیلی 96-1397به صورت گروهی در دوره اول متوسطه در یک رشته واحد به عنوان علوم پایه برگزار می‌گردد که در آن 5 نفر از دانش‌آموزان در قالب یک تیم به پاسخ‌گویی به سوالات می‌پردازند.

در یازدهمین دوره لیگ علمی پایا، علاوه بر رشته‌های فوق، لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی و لیگ پژوهشی در مقطع متوسطه دوره اول (پایه‌‌های هفتم، هشتم و نهم) وطراحی شده است . لیگ علوم پایه: این لیگ در پایه های هفتم، هشتم و نهم با رویکرد ارتباط و کاربرد علوم پایه (ریاضی، فیزیک و شیمی) طراحی شده است. این لیگ در سه مرحله (شهرستانی/ استانی/ کشوری) در مباحث ریاضی و علوم (در مقطع متوسطه اول مباحث  فیزیک و شیمی و زیست کتاب علوم) طراحی شده است

 

اسامی افراد منتخب در مرحله ی استانی

گروه پایه هشتم

، آیلین خدایار ، فاطمه ستاره شناس ، سارا رحمانی نژاد درسا پرکار ، دنیا پرکار

گروه پایه نهم

 

ستاره امانتی ، پریماه وهمانی ، مدیا عیدی ، فائزه قبادی ، زهرا رحمتی

 

 
 
درج مطلب

برگزاری مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات ادبی- هنری پروین اعتصامی

مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات ادبی- هنری پروین اعتصامی در روز شنبه مورخ 97/12/25 از ساعت 10 الی 12 همزمان با بزرگداشت این شاعره گرانقدر در موزه و کتابخانه ملی ملک برگزار شد.
در این مراسم ضمن تقدیر از برگزیدگان رشته های مختلف مسابقه، جناب آقای دکتر شاه منصوری، مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 و جناب آقای دکتر اکرامی‌فر داور محور ادبی به ایراد سخنرانی پرداختند. در اینجا لازم است مراتب قدرشناسی خود را از حضور آقای قربانی رئیس اداره متوسطه دوره اول در اداره کل شهر تهران، آقای جهانشاهی رئیس اداره متوسطه دوم اداره کل شهر تهران، آقای حق شناس رئیس اداره سمپاد شهر تهران، جناب آقای دکتر شاه منصوری، مدیر آموزش و پرورش منطقه 12، آقای دکتر عسکری معاون آموزش متوسطه دوره اول، آقای بقائی کارشناس مسئول متوسطه دوره اول، داوران محترم مسابقه جناب استاد غلامرضا سپهری در بخش خوشنویسی و آقای دکتر اکرامی فر در بخش ادبی و معاونین آموزش متوسطه مناطق اعلام نماییم.