پژوهش

برگزاری کارسوق پرواز ویژه پایه هفتم

روز سه شنبه مورخ 23 مهرماه 98 ، دانش آموزان پایه هفتم، ضمن برگزاری کارسوق پرواز، روزی شاد و پرهیجان را در کنار دوستانشان تجربه کردند. این کارسوق شامل دو بخش راکت آبی و پروژه نجات تخم مرغ می شد و در هر بخش، دانش آموزان پس از دریافت آموزش تئوری و گروه بندی، شروع به ساخت سازه خود به صورت گروهی نموده و در پایان سازه های خود را به صورت عملی تست کردند.

 
 
درج مطلب
آزمون ورودي پایه دهم مدارس فرهنگ شهر تهران
سال تحصیلی 1401-
1400
 
درج مطلب
موضوع: استعداد یابی در رابطه با بحث هدایت تحصیلی

  در راستای هدایت تحصیلی پایه نهم از 98/5/14جلسات استعداد یابی برای پایه نهم و هشتم برگزار   گردید  و این روند تا آخر کلاس های تابستان نیز ادامه خواهد داشت . در این جلسات دانش آموز با   مفهوم خود شناسی  ، شناخت استعداد های خود ، انواع تیپ های شخصیتی و ...  آشنا خواهند شد تا   از آغاز سال تحصیلی در روند هدایت تحصیلی هر چه سریعتر و بهتر این فرآیند انجام پذیرد .


 

 
 

شهردار مدرسه

 

 در راستای انتخاب شهردار مدرسه در مدارس شهر تهران وبیست و یکمین دوره انتخابات ، این طرح دردبیرستان فرزانگان 7 با همکاری مدیریت محترم دبیرستان و شهرداری منطقه12 برگزار گردید.

طرح شهردار مدرسه که در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می‌شود ، به صورت همزمان در ۴۴۰ مدرسه تهران برگزارگردید.

تعدادی ازدانش آموزان کلیه پایه ها در این طرح کاندید شده و تبلیغات خود را در مدرسه ارائه نمودند .

 در ادامه این برنامه ، از شهردارمدرسه سال گذشته ، طی مراسمی تقدیر و تشکر به عمل آمده  و سپس دانش آموزان تعرفه های خود را در صندوق انداختند.

همچنین با توجه به ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر صلوات الله علیه برنامه ای با مضمون تواشیح در خصوص ولادت پیامبر و امام جعفرصادق علیه السلام و گروه نمایشی دانش آموزان پایه هشتم با محتوای اخلاقی و رفتاری پیامبر در اجتماع اجرا شد.

درخلال برنامه، پخش صوت متناسب با ایام شادی اهل بیت علیهم السلام انجام شد.

 
 

درج مطلب

در دومین روز از هفته  بهداشت روان با شعار مشاوره و ارتقای امید و بهزیستی روان شناختی  در تاریخ یکشنبه 98/7/21  برنامه ی جامعی اجرا گردید.

ابتدا آیاتی از کلام الله مجید توسط همیاران مشاور( ثنا شریفی )  تلاوت شد و سپس مشاور در باره کل برنامه های هفته بهداشت روان  صحبت کردند و پس از آن یکی از دانش آموزان ( رزا فرجی )  در باره شناخت و آرامش و امید و تاثیر آن در زندگی نوجوان و همچنین کمک از مشاوره برای ارتقاء  عملکرد بهتر در زندگی مقاله ایی خواند.  سپس شعر هفته بهداشت روان توسط دانش آموز ( نگار اندرواژ) خوانده شد که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت . شایان ذکر است این شعر توسط سحر راستی گفته شده بود که هم اکنون زائر کربلای معلی است .

 
 

درج مطلب

پیرو بخشنامه  اداره کل آموزش و پرورش  هفته بهداشت روان  در سال تحصیلی 99-98 از تاریخ 98/7/18 الی 98/7/24 آغاز گردید .

روز شنبه 98/7/20زنگ بهداشت روان نواخته شد و پس از آیاتی از کلام الله مجید مشاور دبیرستان فرزانگان 7 در باره شعار روز " مشاوره و تقویت تفکر ارزش زندگی کردن به عنوان موهبت الهی سخنرانی نمودند. و به مناسبت ایام اربعین حسینی و شعار مشاوره و سبک زندگی اسلامی- ایرانی زیارت عاشورا در نماز خانه قرائت گردید.

 
درج مطلب

سومین روز از هفته بهداشت روان روز دوشنبه 98/7/22 با شعار مشاوره و ارتقای نشاط و شادابی در بین دانش آموزان – ابتدا تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط دانش آموز بشری حسینی قرائت شد .

سپس دانش آموزان ثنا شریفی – هلیا محمدی زاده  و بشری حسینی با تفسیر روزنامه دیواری که خود تهیه  کرده بودند و همچنین مقاله ایی در خصوص شادی و نشاط و ارزش زندگی برای دانش آموزان برنامه اجرا نمودند .

در زنگ صبحانه نیز با حضور پر شور دانش آموزان صبحانه سلامت اجرا شد که این برنامه بسیار برای دانش آموزان جذاب بود و به درخواست عده ی زیادی از دانش آموزان و با صلاح دید  و قبول مدیریت محترم دبیرستان سرکار خانم صانعی قرار شد این برنامه هفته ایی یک روز اجرا گردد.

 
پژوهش
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، به اطلاع می رسانیم سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری ( معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، اقدام به برگزاری "کارسوق ايده پردازی در مهندسي ژنتيک" برای دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس استعداد درخشان سراسر کشور نموده است. امسال این کارسوق با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا شیوه نامه ای را که در ادامه آمده است، بادقت مطالعه فرمایید.(برای اطلاعات تکمیلی به گروه های معاونت هر پایه در شاد مراجعه کنید)