انتخابات

انتخابات شورای دانش آموزی از 28مهرماه 1398 در دبیرستان فرزانگان7 اعلام گردید. دانش آموزان ازکلیه پایه ها در این انتخابات داوطلب شده و در روزهای بعد تبلیغات خود را در سطح مدرسه آغاز نمودند.با توچه به تعداد اعضای شورای دانش آموزی در روز انتخابات سهمیه شورای دانش آموزی به صورت مساوی برای پایه ها در نظر گرفته شد و کلیه دانش آموزان مدرسه در این انتخابات شرکت نمودند.در روز اول آبان ماه 1398 انتخابات شورای دانش آموزی در دبیرستان برگزار گردید.

تعداد رای.pdf

 
درج مطلب

آغاز فعالیت کلاس های پژوهش:

همزمان با شروع فعالیت‌های پایگاه تابستانی مدرسه، کلاس‌های پژوهشی نیز فعالیت خود را در رشته‌های مختلف به طور رسمی آغاز کرد. رشته‌های پژوهشی که امسال دانش‌آموزان در آن‌ها فعالیت می‌کنند شامل 9 حوزه کلی می‌باشد که عبارتند از: معماری، هوافضا، رباتیک، طراحی صنعتی، داستان نویسی، زیست شناسی، شیمی، مهندسی پزشکی و سواد رسانه. امیدواریم که دانش‌آموزان عزیزمان با علاقه و تلاش پیگیر، بیشترین بهره را از این دوره‌ها ببرند و ضمن کسب تجارب جدید، امکان ایده‌پردازی و بروز خلاقیت، فرصتی باشد تا در قالب کار تیمی بر دانش، اطلاعات و مهارت‌های فردی و اجتماعی آن‌ها افزوده شود.

 
درج مطلب
استعداد یابی در رابطه با بحث هدایت تحصیلی

  در راستای هدایت تحصیلی پایه نهم از 98/5/14 جلسات استعداد یابی برای پایه نهم و هشتم برگزارگردید  و این روند تا آخر کلاس های تابستان نیز ادامه خواهد داشت . در این جلسات دانش آموز با  مفهوم خود شناسی  ، شناخت استعداد های خود ، انواع تیپ های شخصیتی و ...  آشنا خواهند شد تا  از آغاز سال تحصیلی در روند هدایت تحصیلی هر چه سریعتر و بهتر این فرآیند انجام پذیرد .

 
درج مطلب

به روی دفتر دلم نوشته بود یک شهید

برای خاطر خدا شما ادامه اش دهید

در ادامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، درتاریخ دوم مهرماه مسابقه از نامهای شهدای دفاع مقدس و در روز سوم مهرماه اکران فیلم "خداحافظ رفیق"با موضوعیت شهدا و دفاع مقدس برای هرپایه به صورت جداگانه پخش  و مسابقه بهترین دیالوگ نیز بین دانش آموزان برگزار گردید.
 
هفته بهداشت

پنجمین روز از هفته بهداشت روان با شعار مشاوره و سبک زندگی اسلامی

روز چهارشنبه 98/7/24 با توجه به نزدیک شدن به اربعین حسینی و همچنین شعار هفته بهداشت روان در مکان نماز خانه دبیرستان فرزانگان 7 برنامه زیارت عاشورا توسط یکی از دانش آموزان پایه هفتم قرائت شد سپس یکی دیگر از دامش آموزان پایه هشتم ( مشکات) دکلمه ایی در باره اربعین اجرا نمود و پس از آن گروه تواشیح دبیرستان برنامه خود را اجرا نمودند.

سپس با صبحانه از حاضرین پذیرایی شد

 
 
 

پژوهش

برگزاری کارسوق کشت باکتری

در ارستای راهبرد دوم از محور هفتم برنامه تعالی مدیریت مبنی بر فعالیت های آزمایشگاهی در 12 آبان ماه سال 98 کارسوق کشت باکتری ویژه دانش آموزان پایه نهم برگزار شد. در این کارسوق دانش آموزان مراحل مختلف کشت باکتری را طی نموده و در نهایت به مشاهده باکتری ها در زیر میکروسکوپ پرداختند.
 
 

درج مطلب

هفته مشاغل –سخنرانی آقای دکتر حسینی دکترای فلسفه علم :

پیرو آشنایی دانش آموزان با رشته های مختلف و هفته مشاغل از جناب آقای دکتر حسینی یکی از اولیاء پایه هفتم دعوت به عمل آمد ایشان  در خصوص رشته تحصیلی و دانشگاهی و ابزار کار این رشته که بسیار هم جدید و ناشناخته می باشد سخنان مبسوطی ارائه فرمودند. و به سوالات دانش آموزان پاسخ گفتند. در پایان هدیه ایی به رسم یاد بود به ایشان اهدا گردید.

ضمن تقدیر و تشکر از آقای دکتر حسینی جهت همکاری و قبول زحمت برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

 
 

درج مطلب

برگزاری کارسوق زیست شناسی ویژه پایه هشتم و نهم

سه شنبه و چهارشنبه 15 و 16 مرداد 1398 شور و حرارت برگزاری کارسوق زیست شناسی، گرمای تابستان را از یادمان برد. این کارسوق که ویژه پایه هشتم و نهم بود در سه ایستگاه برگزار شد که عبارت بودند از کارگاه بیوپلاستیک، کارگاه تشریح و کار با موش، و کارگاه کاتالیزگر زیستی. در هر یک از این ایستگاه ها دانش آموزان در قالب کار گروهی، در مرحله اول آموزش علمی مباحث کارسوق و بعد آموزش فرایند کارسوق را دریافت کردند و در مرحله بعد به فعالیت عملی در ارتباط با هر مبحث پرداختند.
 
 

درج مطلب

  موضوع: استعداد یابی در رابطه با بحث هدایت تحصیلی

     در راستای هدایت تحصیلی پایه نهم از 98/5/14جلسات استعداد یابی برای پایه نهم و هشتم برگزار   گردید  و این روند تا آخر کلاس های تابستان نیز ادامه خواهد داشت . در این جلسات دانش آموز با   مفهوم خود شناسی  ، شناخت استعداد های خود ، انواع تیپ های شخصیتی و ...  آشنا خواهند شد تا   از آغاز سال تحصیلی در روند هدایت تحصیلی هر چه سریعتر و بهتر این فرآیند انجام پذیرد .
 
 

درج مطلب

دانش آموزان پایه هشتم دبیرستان فرزانگان 7 روز چهارشنبه مورخ 98/7/17 از مجموعه باغ کتاب تهران بازدید کردند. این برنامه که با همکاری ناحیه 1 شهرداری منطقه 12 برگزار شد، شامل بازدید از بخش کتاب کودک و نوجوان و نیز باغ علم نوجوان می شد. دانش آموزان در مجموعه باغ علم نوجوان علاوه بر بازدید از آسمان نما، از سالن های مختلفی که پیرامون مباحث فیزیک بود، دیدن کردند. این بازدید فرصتی را فراهم کرد تا دانش آموزان در فضایی شاد و مفرح وسایل و آزمایش ها جذابی را در حوزه علم فیزیک تجربه کنند.
 
 
 
مشاوره

اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع ( راهکارهای کاربردی آسیب های نسل نوجوان ) با حضور جناب آقای دکتر بازرگان روز سه شنبه مورخ 98/7/30 در مکان نماز خانه دبیرستان فرزانگان 7 برگزار گردید .

ابتدا با آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران جلسه رسمیت یافت . سپس آقای دکتر بحث را آغاز نمودند و با توجه به راهبردی بودن موضوع اولیاء نیز مشارکت بسیار خوبی داشتند .

 در پایان آقای دکتر به سوالات اولیا پاسخ دادند و جلسه با پذیرایی خاتمه یافت .

ضمن تشکر از حضور حاضرین در جلسه و مشارکت دلگرم کننده آنان توفیق بهروزی برای آن گرامیان داریم .

 
 
درج مطلب

درها را بگشایید ..............

درها را بگشایید تا بار دیگر "بابا" برای تشنگان دانایی "آب"بیاورد .

در آغازین روز از سال تحصیلی99-98 برنامه باز گشایی مدرسه توسط دانش آموزان برگزارگردید .

در ابتدا دانش آموزان حامل قرآن، به همراه نماهنگ قرآنی دانش آموز قاری را تا جایگاه صبحگاه مدرسه همراهی نموده  وبعد از آن مراسم گارد پرچم به همراه پخش سرود  جمهوری اسلامی ایران با هم خوانی  دانش آموزان مدرسه اجرا شد .در ادامه برنامه ، مدیریت محترم دبیرستان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اهداف و انتظارات  و  چشم انداز یک ساله را بیان نمودند.درانتهای برنامه دعای سلامتی امام زمان (عج) قرائت و دانش آموزان با آیین اسپند و رد شدن از زیر قرآن اولین روز مهر را آغاز نمودند.

در زنگ تفریح با شربت و آهنگ بازگشایی مدرسه از دانش آموزان پذیرایی شد.

 

 
درج مطلب

هفته مشاغل – بازدید از بیمارستان لبافی نژاد:

پیرو برنامه هفته مشاغل و فرآیند هدایت تحصیلی در روز سه شنبه 98/2/10 برای  بازدید از بیمارستان لبافی نژاد توسط یکی از اولیاء پایه نهم ( جناب آقای فاطمی ) هماهنگ گردید.

ساعت 11 صبح دانش آموزانی که تمایل به بازدید داشتند با هماهنگی قبلی با اولیاء به وسیله اتوبوس به بیمارستان لبافی نژاد رفتند واز بخش های چشم پزشکی- رادیولوژی و آزمایشگاه دیدن کردند .ابتدا از آزمایشگاه دیدن کردند و جناب آقای فاطمی توضیحات مبسوطی ارائه فرمودند. سپس از بخش رادیولوژی و سونوگرافی دیدن کردند واز توضیحات خانم دکتر طالبی استفاده کردند و سپس از بخش بینایی سنجی و چشم پزشکی دیدن کردند.

در این بازدید به سوالات پیش آمده پاسخ داده شد و دانش آموزان رضایت خوبی از این بازدید داشتند.

ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای فاطمی جهت همکاری و قبول زحمت برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون داریم .

 
درج مطلب
روز 28/5/ 98 به مناسبت عید ولایت و امامت در دبیرستان فرزانگان 7 جشن باشکوهی برگزار گردید . در این جشن گروه تئاتر (سلام علی آل یاسین ) نمایشی با موضوع غدیر از زبان شیطان برای هر سه پایه در سانس اجرا نمودند . در ادامه مراسم مولودی خوانی برگزار گردید.  در این مراسم دانش آموزان به صورت نمادین به یاد روز غدیر خم با علی بن ابی طالب بیعت نمودند . ودر انتهای برنامه مسابقه شیرینی پزی و مسابقه غدیر خم (گشایش رمز ) و اهدای جوایز به دانش آموزان صورت گرفت