درج مطلب  

ثبت نام چهارمین دوره جشنواره ملی ابن سینا  آغاز شده است. این مسابقه در اردیبهشت 98 برگزار می شود. دانش آموزان علاقمند به شرکت در این دوره از مسابقات به دفتر پژوهش (خانم عینی زاده) مراجعه کنند.

هزینه های شرکت در مسابقه:

جشنواره امسال ثبت نام خود را در دو دوره زمانی به انجام می رساند . در دوره زمانی اول گروه هایی که از آبان ماه لغایت 25 آذر 1397 ثبت نام نمایند تخفیفات ویژه ای دریافت می نمایند و پس از بازه زمانی مذکور ، دوره زمانی دوم ثبت نام آغاز می شود و هزینه های ثبت نام بدون لحاظ کردن تخفیف دوره اول تا تاریخ 4 بهمن 1397 ادامه خواهد داشت

هزینه سمینارهای علمی با تخفیف : 230 هزار تومان برای هر گروه (ثبت نام تا 25 آذرماه)

هزینه ثبت نام سمینارهای علمی بعد از 25 آذر 290 هزار تومان برای هر گروه

با توجه به محدودیت زمان برای استفاده از تخفیف در ثبت نام، دانش آموزان علاقمند به شرکت در مسابقه، تا روز دوشنبه 19 آذر به واحد پژوهش مراجعه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید.

https://www.ebnesinafestival.com/

 

 

بخش های جشنواره

جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان در سه بخش سمینار های علمی، غرفه های نمایشگاهی و مسابقات دانش آموزی برگزار می شود. این جشنواره توسط موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و با مشارکت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

شرایط ثبت نام

 تعداد نفرات مجاز شرکت کننده در هر گروه حداکثر 5 نفر می باشد. هر دانش آموز مجاز است تنها در یک رشته گرایش ثبت نام نماید.

-  تعداد گروه های شرکت کننده از هر مقطع تحصیلی مدرسه در بخش غرفه های نمایشگاهی جشنواره 3 الی 6 گروه است.

در این بخش، گروه های دانش آموزی دستاوردهای نمایشی خود را در قالب تابلو نمایش (پوستر) و مقاله ارائه خواهند نمود. علاوه بر آن داشتن ماکت، دست سازه و ... از پروژه برای این بخش از نمایشگاه الزامی است.

-  حداکثر تعداد گروه های شرکت کننده در بخش سمینارهای علمی از هر مقطع تحصیلی مدرسه 20 گروه می باشد.
گروه های دانش آموزی شرکت کننده در این بخش نتایج پروژه علمی و تحقیقاتی خود را به صورت پاورپوینت و مقاله برای هیات داوران و بازدید کنندگان در قالب یک سیمنار علمی ارائه خواهند نمود.

هزینه های ثبت نام

هر گروه در بخش سمینارهای علمی 100 هزار تومان و در بخش مسابقه 150 هزار تومان و در بخش غرفه ها 200 هزار تومان می باشد.

ثبت نام دانش آموزان از طریق مدرسه صورت می گیرد اما از انجا که هر مدرسه دارای سهیمه مشخص می‌باشد، خواهشمندیم در صورت تمایل به شرکت در این جشنواره تا روز سه نشبه مورخ 20 آذرماه به اسامی خود را به واحد پژوهش (خانم عینی زاده) اطلاع دهید.

 
 
 
 
 
 
 
 

با سلام؛ به اطلاع می رساند دبیرستان فرزانگان 7 دوره اول قصد دارد به مناسبت گرامی داشت روز حافظ و در راستای پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی خود، مسابقه ای در قالب نویسندگی برای دانش آموزان ترتیب دهد، که شرایط آن به شرح ذیل می باشد:

1) انتخاب یکی از سه شعر زیر برای موضوع:

الف) رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند      چنان نماند و چنین هم نخواهد ماند

ب) زمان خوش دلی دریاب، دریاب                که دائم در صدف گوهر نباشد

ج) درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد     نهال دشمنی بر کن که رنج بی شمار آرد

2) نوشتن یک دید کلی درباره ی موضوع در دو تا سه خط

3) مقدمه ای با یک پاراگراف

4) تنه ای با حداقل دو پاراگراف

5) و در نهایت یک نتیجه گیری با دید و نگاه خود

لازم به ذکر است رعایت علائم نویسندگی و نگارش اعم از املا، آوا نگاری و ... الزامی است.

علاقه مندان میتوانند از تاریخ شنبه 97/7/21  لغایت چهارشنبه 97/7/25 جهت تحویل آثار خود به واحد پژوهش اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در روزهای زوج به سرکار خانم عزیزی مسئول کتابخانه مراجعه فرمائید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

فراخوان دومین جشنواره دانش اموزی ابن سینا

 

یکی از مهمترین عوامل مؤثر در پیشرفت جوامع، توجه به آموزش و پژوهش و میزان سرمایه‌گذاری هوشمندانه در این زمینه می باشد. آن دسته از جوامعی که زمینه و بستر مساعدتری برای تعالی همه جانبه نظام آموزشی خود فراهم آورده و آن را سر لوحه حرکت علمی خود قرار داده‌اند، مدارج رشد و بالندگی را هر چه مطلوبتر و در زمان کوتاهتری سپری خواهند کرد
از آنجایی که دانش آموزان بعنوان نیروهای بالقوه علمی وفنی، آینده سازان کشور و عناصر تعیین کننده در رشد و بالندگی جامعه شناخته می شوند و در آینده با ورود به رشته های تحصیلی دانشگاهی نقش عمده ای در پیشرفت‌های علمی پژوهشی کشور خواهند داشت، شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی، سازماندهی، پرورش و هدایت آنها در این مسیر می تواند سرمایه گذاری هوشمندانه ای در جهت ساخت میهن عزیزمان باشد

در همین راستا کارشناسان ما با هدف ایجاد علاقه و انگیزه و فراهم آوردن بستری مناسب به منظور پرورش خلاقیت ، نوآوری و ابتکار عمل دانش آموزان  در زمینه های مختلف پژوهشی و همچنین کاربردی نمودن مباحث تئوریک علمی، در نظر دارد، همانند سال گذشته دومین جشنواره دانش آموزی علوم و فناوری ابن سینا را در سال تحصیلی 96-95 برگزار نماید.
این جشنواره با همکاری و مساعدت سازمان ها و نهادهای مرتبط در روزهای 17 و 18فروردین ماه 1396 برگزار می شود.
ستاد برگزاری این رویداد امیدوار است، با تلاش و برنامه ریزی منسجم، استاندارد برگزاری جشنواره های دانش آموزی را تا سطح مطلوب و مقبولی افزایش داده و در یک دوره سه ساله به استانداردهای بین المللی برساند.

در این راه هرگونه پیشنهاد از سوی دانش آموزان، والدین دانش آموزان، مدیران و معلمان محترم راهگشا خواهد بود و قطعاً مورد استقبال قرار خواهد گرفت. هر چند نمی توان همه نظرات را عملیاتی کرد، اما تلاش خواهد شد تا حداکثر رضایت در بخش های مختلف حاصل گردد

محورهای جشنواره:

سمینارهای علمی

در بخش سمینارهای علمی دانش آموزان در دو گرایش ارائه حضوری و پوستر و در11 رشته زیست شناسی، علوم اعصاب، شیمی، نانوتکنولوژی، معماری و شهرسازی، فیزیک، نجوم، علوم اجتماعی و علوم انسانی، ریاضی و کامپیوتر، فنی مهندسی (الکترونیک، مکانیک، هوافضا و... ) و ایده های نوین در تکنولوژی های جدید، در سایت ثبت نام کرده و خلاصه مقالات و مستندات مورد نیاز را برای بررسی اولیه ارسال می نمایند. پس از بررسی و تائید اولیه طرح ها توسط اساتید و هیئت علمی بخش سمینار دانش آموزان طرح های خود را برای ارائه حضوری و پوستر در سمینار آماده می نمایند.

در بخش ارائه حضوری دانش آموزان در گروه های مختلف به صورت حضوری در روز های سمینار و در زمان بندی های مشخص شده به ارائه پروژه های خود در مدت زمان 7 الی 10 دقیقه می پردازند و هیئت داوری در این مرحله طرح ها و پروژه ها را بررسی و امتیاز دهی می نمایند، داوران برای ارزیابی طرح ها و پروژه ها در رشته های مختلف سئوالاتی را از دانش آموزان می پرسند و دانش آموزان 2 دقیقه فرصت دارند تا به سئوالات هیئت داوری پاسخ دهند.

در بخش پوستر دانش آموزان هم می توانند به صورت حضوری و هم غیر حضوری شرکت نمایند. در این بخش دانش آموزان طرح پوستر خود را بر اساس قالب معرفی شده در وب سایت، طراحی و برای هیئت داوری ارسال می کنند. دوستان ما در کمیته اجرایی همه پوسترهای دانش آموزی را چاپ کرده و نمایشگاهی را برای داوری آماده می نمایند.

داوران در هر دو گرایش ارائه حضوری و پوستر در رشته های مختلف و از طریق فرم های داوری مخصوص هر رشته به ارزیابی پروژه های دانش آموزان و پوسترهای ارسالی آنها می پردازند. پس از ارزیابی پروژه ها و امتیاز دهی به گروه های دانش آموزی توسط هیئت داوری ، تیم های برگزیده مشخص شده و در هر رشته در روز پایانی جشنواره و در اختتامییه از تیم های برگزیده تقدیر می شود.

مسابقات مهارتی

در بخش مهارت محور (مسابقات مهارتی) که در سه رشته هوافضا، رباتیک و عمران و سازه  برگزار می گردد، دانش آموزان در 2 روز و در گرایش های مختلف هوافضا، عمران و سازه، و رباتیک با یکدیگر به رقابت می پردازند؛ این مسابقات که از جذابیت های خاصی برخوردار است در جهت تقویت مهارت های فنی دانش آموزان برگزار می گردد. موضوعات مختلف در هر یک از گرایش های مسابقات مهارتی به شرح زیر می باشد:

        1-  مسابقات هوافضا:

 •        راکت آبی چتردار
 •        راکت آبی دقت و پایداری
 •        گلایدر
 •        هاورکرافت

 

         2- مسابقات رباتیک:

 •       ربات مسیریاب
 •        ربات امدادگر
 •        ربات جنگجو

          3- مسابقات عمران:

 •       سازه هدفمند
 •        سازه فشاری
 •       سازه سنگین
 •       سازه راندمانی
 •       سازه های زیبای معماری
 •      پل ماکارونی بار متحرک

جشنواره فیلم کوتاه و انیمیشن

دراین بخش که در دو گرایش مستند و داستانی اجرا می شود، دانش آموزان پس از ثبت نام سناریو ، پوستر و فیلم های خود را ارسال می کنند. این مستندات توسط هیئت داوری بررسی می شود. داوران در گروه های مختلف به مشاهده فیلم های دانش آموزی می پردازند و دستاوردهای دانش آموزان را در قالب فرم های داوری امتیازدهی می نمایند. پس از مرحله داوری، فیلم های منتخب در روزهای جشنواره اکران شده و داوران نظرات نهایی خود را اعلام می نمایند. همچنین فیلم های منتخب از نگاه تماشاگران نیز ارزیابی می شوند و به برگزیدگان در بخش های مختلف اعم از برترین فیلم ها، برترین پوستر، بهترین بازیگر و بهترین خانواده و عناوین متعدد دیگر نیز هدایایی داده می شود.

برنامه زمانی جشنواره

جشنواره امسال در تاریخ های 17 و 18 فروردین ماه 1396 در محل پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

ثبت نام دانش آموزان در جشنواره از روز شنبه 10 بهمن ماه 1395 آغاز می شود و تا سه شنبه 20 اسفند ادامه دارد. همه دانش آموزان می بایست در روزهای 17 و 18 جشنواره با توجه به برنامه زمانی زیر در محل جشنواره حضور داشته باشند.

 

ردیف

عناوین محورهای جشنواره

گرایشات

روزهای جشنواره

1

سمینارهای علمی

ارائه حضوری

پنج شنبه 96/01/17

2

سمینارهای علمی

پوستر

جمعه 96/01/18

 

هوافضا

راکت آبی – گلایدر

پنج شنبه 96/01/17

4

هوافضا

هاورکرافت

جمعه 96/01/18

5

رباتیک

همه گرایشات(مسیریاب-امدادگر-جنگجو)

پنج شنبه 96/01/17

6

رباتیک

بخش نهایی گرایشات مختلف

جمعه 96/01/18

7

عمران و سازه

همه گرایشات

پنج شنبه 96/01/17

8

عمران و سازه

بخش نهایی گرایشات مختلف

جمعه 96/01/18

9

فیلم کوتاه

داستانی و مستند

جمعه 96/01/18

10

محتوای دیجیتال

همه گرایشات

جمعه 96/01/18

 

 

ویژگی های جشنواره

گواهینامه بین المللی

اعطای گواهینامه بین المللی از IDCORP مالزی به تمامی شرکت کنندگان

چاپ مقالات دانش آموزی

انتشارات مقالات برگزیده در مجلات معتبر علمی در رشته های مختلف

اعزام به مسابقات خارجی

کاندیدا شدن برگزیدگان جشنواره برای حضوردر مسابقات آسیایی و بین المللی

نظارت فدراسیون جهانی مخترعین

نظارت علمی فدراسیون و اعطای 10 دیپلم افتخار به برگزیدگان جشنواره

پوشش خبری رسانه ها

پوشش خبری جشنواره در رسانه های داخلی و شبکه های تلویزیونی خارجی ( فرانسه،اتحادیه اروپا و ... )

اعطای تندیس به مدارس

اعطای تندیس ویژه و تقدیرنامه رسمی به مدارس برگزیده جشنواره

جوایز و خدمات ویژه

 در این جشنواره با همکاری مراکز علمی کشوری و بین المللی جوایز و خدمات ویژه ای برای دانش آموزان برگزیده در محورهای مختلف ، مدیران مدارس ،اولیای دانش آموزان و مربیان و مسئولین پژوهش مدارس در نظر گرفته شده است ؛ گستردگی این جوایز و خدمات به منظور افزایش انگیزه دانش آموزان و مدارس می باشد. امید است بتوانیم گامی هر چند کوچک در رشد و ارتقاء علمی نوجوانان و جوانان این مرز و بوم برداریم . در ادامه به معرفی بخشی از این جوایز و خدمات ویژه می پردازیم :

1- اعطای 10 دیپلم افتخار از فدراسیون جهانی مخترعین به برگزیدگان جشنواره

2- اعطای گواهینامه رسمی و معتبر از سوی موسسه عالی مدیریت دانش و IDCORP  مالزی به تمامی شرکت کنندگان

3- انتشار مقالات برگزیده در مجلات معتبر علمی در رشته های مختلف

4- کاندیدا شدن برگزیدگان جشنواره برای حضور در مسابقات آسیایی و بین المللی

5- پوشش خبری جشنواره توسط شبکه های تلویزیونی کشورهای مختلف از جمله فرانسه - چین - ترکیه - آذربایجان - لبنان - کویت  و اتحادیه اروپا

6- انتشار گزارش پایانی جشنواره در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، خبرگزاری های رسمی ، روزنامه ، و نشریات داخلی

7- برگزیدگان مسابقات می توانند از تخفیف ویژه حضور در برنامه های پژوهشی موسسه زنگ پژوهش استفاده نمایند.

8- به طور اختصاصی کارگاه های تخصصی ویژه دانش آموزان، والدین، مربیان پژوهشی و مدیران مدارس در جشنواره برگزار می شود و علاقمندان می توانند از این امکان ویژه بهره مند شوند.

9- به مدارسی که دانش آموزان آنها در این جشنواره حائز رتبه می شوند، تندیس ویژه جشنواره و تقدیرنامه رسمی اعطا می شود.

10- خلاصه فیلم اختتامیه جشنواره به همراه اطلاعات کامل در بخش های مختلف، برگزیدگان، تیم های شرکت کننده و اطلاعات جذاب، پس از جشنواره برای مدارسی که دانش آموزان آنها جزء برگزیدگان جشنواره بوده اند، ارسال می شود.

   
  درج مطلب  

بسمه تعالی

اولین دوره مسابقات ادبی- هنری پروین اعتصامی


    رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی متولد ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز، یکی از مشهورترین زنان شاعر ایران است. او از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش یوسف اعتصامی آموخت و سرودن شعر را از همان کودکی تحت نظر پدر و استادانی چون دهخدا و ملک‌الشعرای بهار آغاز کرد. شعر پروین شیوا، ساده و دلنشین است و از دیدگاه طرز بیان مفاهیم و معانی، بیشتر به صورت «مناظره» و «سؤال و جواب» است.

با توجه به جایگاه بلند این شاعر گرانقدر در سپهر ادب فارسی ایران زمین، بیست‌وپنجم اسفندماه، زادروز پروین اعتصامی، در تقویم به نام «روز بزرگداشت پروین اعتصامی» نام‌گذاری شده است.

به همین مناسبت دبیرستان فرزانگان هفت دوره اول در نظر دارد که هر سال مسابقه ای ادبی- هنری با نام پروین اعتصامی برگزار نماید.

 1. هدف از برگزاری این دوره از مسابقات:
 • بسترسازی و توسعه فرهنگ مطالعه و شعرخوانی بین دانش آموزان دوره اول متوسطه
 • فراهم کردن فضایی برای آشنایی دانش آموزان با پروین اعتصامی و تامل در مفاهیم و آموزه های اشعار وی و ایجاد انگیزه و علاقه به‌منظور ترغیب آنان به مطالعه در حوزه ادبیات و اشعار فارسی
 • گسترش گنجینه شعر و ادبیات دانش‌آموزان
 • زمینه سازی برای فعالیت های هنری و پرورش و تقویت خلاقیت دانش آموزان در حوزه تصویرگری 

 

 1. آیین نامه اولین دوره مسابقات ادبی- هنری پروین اعتصامی:
 • دانش آموزان متوسطه دوره اول مجاز به شرکت در این مسابقات می باشند.
 • مسابقه به صورت انفرادی برگزاری می شود.
 • هر فرد می تواند در هر دو بخش مسابقه (شعر یا داستان کوتاه – تصویرگری اشعار پروین اعتصامی) شرکت نماید.
 • ثبت نام در مسابقه از طریق ایمیل به آدرس farzanegan7@gmail.com می باشد.
 • جهت شرکت در مسابقه حتما فرم ضمیمه آیین نامه را تکمیل کرده و به همراه آثار خود حداکثر تا تاریخ 05/12/95 ارسال فرمایید.

 

 • جدول زمانبندی مسابقه:
ردیف
تاریخ
مرحله
توضیحات
1

1بهمن لغایت 5 اسفند

ثبت نام و ارسال آثار

از طریق ایمیل

Farzanegan7@gmail.com
2

5 لغایت 10 اسفند

داوری غیر حضوری آثار

 

3

11 لغایت 13 اسفند

اعلام نتایج داوری غیر حضوری

از طریق سایت

www.farzanegan7t.ir4

14 لغایت 16 اسفند

ارسال اصل آثار هنری در زمینه تصویرگری

به آدرس دبیرخانه مسابقه- دبیرستان فرزانگان هفت دوره اول

5

21 اسفند

برگزاری مراسم اختتامیه و داوری حضوری رشته تصویرگری به همراه برگزاری نمایشگاه از آثار هنری

مکان برگزاری دبیرستان فرزانگان هفت دوره اول

 

 

 • ارسال اثر و شرکت در مسابقه به منزله اعلام مالکیت معنوی آثار است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله اثر حذف می شود.
 • شرکت در بخش ادبی، رشته شعر و داستان کوتاه به صورت غیر حضوری است و برگزیدگان مسابقه روز اختتامیه به خوانش اثر خود در مراسم اختتامیه می پردازند. موضوع نگارش در این بخش برداشت آزاد از یکی از اشعار پروین اعتصامی در قالب شعر یا داستان کوتاه است. قالب شعر آزاد است و داستان کوتاه باید بین 500 تا 1500 کلمه باشد. هر شرکت کننده می تواند حداکثر دو اثر را برای شرکت در مسابقه ارسال نماید.
 • شرکت در بخش هنری، رشته تصویرگری اشعار پروین اعتصامی، در مرحله اول به صورت غیر حضوری است و در مرحله بعد نمایشگاهی از اثار برگزار شده و داوران آثار را از روی اصل اثر ارسال شده داوری می کنند. شرکت کنندگان در این بخش می توانند حداثر دو اثر را برای شرکت در مسابقه ارسال نمایند. موضوع آثار باید در ارتباط با تصویرگری یکی از اشعار پروین اعتصامی باشد. تکنیک کار آزاد است و شرکت کنندگان باید آثار خود را در قالب برگه A3 آماده کنند. در مرحله اول تصویر با کیفیت آن را از طریق ایمیل ارسال می کنند و در مرحله بعد اصل اثر در نمایشگاهی که در روز اختتامیه برگزار می شود، به نمایش گذاشته می شود.
 • آثار ارسالی پس از بررسی در کمیته داوری امتیازدهی شده و 3 اثر برتر از هر بخش معرفی خواهند شد.
 • معرفی داوران مسابقه در بخش ادبی، رشته شعر و داستان کوتاه: جناب استاد مصطفی رحماندوست در بخش هنری، رشته تصویرگری: سرکار خانم هدا حدادی
 • به برگزیدگان هر بخش جوایزی به همراه لوح تقدیر به رسم یادبود در مراسم اختتامیه اهدا می گردد. لازم به توضیح است که برای همه شرکت کنندگان گواهی نامه شرکت در مسابقه صادر می گردد.
 • برای پاسخ به پرسش های احتمالی می توانید با شماره 09191353641 خانم عینی زاده معاون پژوهشی دبیرستان فرزانگان هفت تماس حاصل فرمایید.
 

 

معرفی داوران مسابقه

 • مصطفی رحماندوست

مصطفی رحماندوست، شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان، اول تیر سال ۱۳۲۹ در همدان به دنیا آمد. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، به عنوان کارشناس کتاب‌های خطی در کتابخانه مجلس مشغول به کار شد و پس از سال ۱۳۵۷ با عنوان مدیر مرکز نشریات کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان به کار خود ادامه داد.

از آن پس تا به امروز در سمت مدیر برنامه‌ کودک‌ سیما، سردبیر نشریه‌ پویه‌، مدیر مسئول نشریات رشد، مدیر کل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی، سردبیر رشد دانش‌آموز، سردبیرسروش‌ کودکان و داور جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان (اصفهان)، مدیر کل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر گروه شکوفه (بخش کودکان و نوجوانان) انتشارات امیرکبیر و مشاور ادبی آثار مربوط به کودکان و نوجوانان کتابخانه ملی ایران فعالیت کرده است. وی همچنین عضو هیأ‌ت‌های‌ داوری‌ کتاب‌ سال، جشنواره‌های‌ کتاب‌ و مطبوعات‌ کودکان و عضو شورای‌ موسیقی‌ کودکان‌ و شورای کتاب کودک ایران نیز بوده‌است.

از ایشان بیش از ۱۱۶ اثر به صورت مجموعه داستان و مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

برخی از آثار مصطفی رحماندوست

۲ پر ۲ پر ۴ پر، آسمان هم خندید، ترانه‌های نوازش، بازی شیرین است، درسی برای گنجشک، توپ در تاریکی، بچه‌ها را دوست دارم، مرغ قشنگ تپلی، پرنده گفت: به!به! ، صدای ساز می‌آید، خروس غصه خورد، زیبا تر از بهار...

 

 • هدا حدادی

هدا حدادي، متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ‌التحصيل رشته‌ گرافيك از دانشكده‌ي هنر‌هاي زيباست. او سال‌هاست كه براي بچه‌ها مي‌نويسد و تصويرگري مي‌كند. حدادي كار در حوزه‌ي تصويرگري را از سال ۱۳۷۶ و با نشرياتي مانند كيهان بچه‌ها، سروش و دوچرخه آغاز كرده و تا به حال تصويرگري نزديك به ۴۰ كتاب را به عهده داشته است.

نخستين كتابي كه حدادي تصويرگري كرده، بازنويسي سياست‌نامه اثر خواجه نظام‌الملک وزیر آلب ارسلان و ملک‌شاه سلجوقی است. اين كتاب را انتشارات پيدايش به چاپ رسانده ‌است.

از ديگر كارهاي او می‌توان به تصويرگري كتاب‌هاي غصه‌پرداز، کوپه‌ي ۱۱، شب‌های سوری، پسری که شمردن بلد بود، چشم‌های زمستانی، باز باران، چشمه ماه و... اشاره كرد. هدا حدادی پيش از اين نزديك به ۱۱ اثر از خودش را براي بچه‌ها منتشر كرده‌است كه يكي از آن‌ها «دو دوست» نام دارد و مدتي پيش موفق به دريافت جايزه افق‌هاي جديد بولونيا ۲۰۱۰ شد. اين كتاب را انتشارات شباويز راهي بازار كتاب كرده‌است.

جایزه‌ بزرگ فستیوال تصویرگری بلگراد در سال 2008، پلاك طلاي فستيوال براتيسلاوا در سال 2006، جايزه‌ سوم نمايشگاه تتریو(ایتالیا) در سال 2006، جایزه‌ تشویقی نوما در سال‌هاي 2002 و 2008 در ژاپن، جایزه‌ دوم جشنواره‌ ادبیات کودک کاتا(هند) 2006، جایزه‌ اول جشنواره‌ کتاب کانون 1383، جایزه‌ جشنواره‌ کتاب دفاع مقدس1386، جایزه‌ تشویقی جشنواره‌ کتاب‌های درسی (85 ـ 1384)، جایزه‌ دوم جشنواره‌ مطبوعات در بخش داستان 1382و جایزه‌ مخاطبان مجله‌ «سروش نوجوان» در بخش داستان (81 ـ 1380) از جمله جایزه هایی هستند که ایشان نائل به دریافت آن ها شده اند.

ایشان در كنار تصويرگري براي كتاب‌ها، فعاليت‌هاي جنبي ديگري نيز دارد كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:
کار در حوزه‌ انیمیشن، به عنوان طراح و سپس ساخت یک فیلم انیمیشن کوتاه (دختر خوب چه جوریه؟) در سال 1380، چاپ مقاله و گزارش و نقد در مجلات و مطبوعاتي مثل کتاب ماه کودک، کیهان بچه‌ها، شوکران، پیلبان و کتاب هفته و معلم کارگاه تصویرگری برای دانشجویان رشته‌ هنر در انجمن تصویرگران که همگی بخشي از فعاليت‌هاي «هدا حدادي» است.

 
دریافت  فرم

 

 

تعداد مشاهده (50)       نظرات (0)

   
  درج مطلب  

فراخوان مسابقات

 
مولف: معاون فناوری   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
 
 

 

چهارمین دوره مسابقات کشوری و کنفرانس ملی اوریگامی ایران

پردیس هنرهای زیبا دانشکده طراحی صنعتی

 

شامل بخش های:

1-ارسال آثار و دست ساخته های اوریگامی

(در این بخش آثار ارسالی به دبیرخانه مسابقات، توسط داوران ارزیابی و نفرات برتر در سبکهای مختلف اوریگامی معرفی خواهند شد)

 

2-مسابقه حضوری دیاگرام خوانی

(با هدف ترغیب و تقویت دیاگرام خوانی و اهمیت آن در آموزش و آشنایی با اوریگامی ،این بخش در محل برگزاری مسابقات به صورت حضوری اجرا خواهد گردید که با در اختیار قرار دادن یک دیاگرام شرکت کنندگان در بازه زمانی مشخص اقدام به ساخت و ارائه اثر اوریگامی خواهند نمود)

 

3-کنفرانس علمی اوریگامی کاربردی

(هدف غائی آموزش و آشنایی با اوریگامی ،کاربردی نمودن این علم و هنر در زمینه های مختلف هنر ،صنعت،معماری و ... است که در این راستا موضوعات مختلفی جهت ارائه مقالات پژوهشی برای علاقه مندان ،طراحان،هنرمندان و همه صاحب نظرات معرفی تا با ارائه مقالات خود گامی درجهت شناخت قابلیت ها و پتانسیل های اوریگامی در زمینه های مختلف برداشته شود)

 

4-بخش جنبی نمایشگاه آثار هنرهای کاغذی

این بخش شامل نمایشگاه آثار هنرمندان برگزیده سنوات گذشته و آثار ویژه خارج از بخش مسابقه است که توسط دبیرخانه پس از تایید و گزینش به نمایش در خواهند آمد و آثار مختلفی از هنرهای مختلف اوریگامی را شامل خواهد شد.

 

5-کارگاه های آموزشی اوریگامی

در طول برگزاری مسابقات کارگاه های مختلفی توسط هنرمندان و مربیان اوریگامی برای علاقه مندان برگزار خواهد شد که زمانهای برگزاری آن متعاقبا از طریق سایت انجمن اعلام خواهد شد.

زمان و مکان برگزاری مسابقات

زمان : 19 و 20 بهمن ماه 1395

مکان : دانشکده طراحی صنعتی دانشگاه تهران

زمان بازدید : ساعت 30/9 صبح الی 30/5 عصر

اختتامیه و توزیع جوایز:روز چهار شنبه 20 بهمن ساعت 3 بعد از ظهر

  

شرایط و چگونگی شرکت در مسابقه

 

1-بخش ارسال آثار و دست ساخته های اوریگامی

 1 ) تکمیل فرم مشخصات فردی و مشخصات آثار ، و ارسال آن به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) ( دریافت فرم ثبت نام ) یا ( تکمیل فرم آنلاین ثبت نام )

2 ) پرداخت هزینه ثبت نام به شرح ذیل :

-         هزینه ثبت نام و ارسال یک اثر 300.000 ریال ( سی هزار تومان )

-         هزینه ثبت نام و ارسال دو اثر 550.000 ریال ( پنجاه و پنج هزار تومان )

-         هزینه ثبت نام  و ارسال سه اثر 750.000 ریال ( هفتاد و پنج هزار تومان )

-         25 درصد تخفیف برای دانشجویان و 35 درصد تخفیف برای شرکت گروهی مدارس در نظر گرفته می شود.

3 ) هر شرکت کننده حداکثر مجاز به ارسال سه اثر می باشد .

4 ) حداکثر زمان ارسال آثار به دبیرخانه مسابقات 9 بهمن ماه 1395 خواهد بود و به آثاری که پس از این تاریخ به دبیرخانه مسابقات می رسند ترتیب اثر داده نخواهد شد .

5 ) تمامی آثار ارسالی به جهت حفظ و جلوگیری از آسیب رسیدن ، می بایست ضمن قرار گرفتن داخل جعبه یا کارتن های پستی به همراه فرم مشخصات هر اثر و تصویر فیش واریزی به دبیرخانه مسابقات به آدرس ذیل ارسال گردند :

آدرس های ارسال آثار :
یا بصورت دستی به دفتر انجمن در خیابان شریعتی /بالاتر از تقاطع دولت / روبروی سینما فرهنگ / کانون پردیس /دفتر انجمن اریگامی ایران .
یا به آدرس : تهران / خیابان انقلاب / دانشگاه تهران / دانشکده پردیس هنرهای زیبا / دانشکده طراحی صنعتی / دبیرخانه چهرمین دوره مسابقات اریگامی

6 ) تمامی شرکت کنندگان با توجه به تعداد آثار ارسالی و شرکت در بخش های مختلف مسابقه هزینه ثبت نام را به شماره کارت 6393461027833660 به نام معصومه منیری نزد بانک سینا واریز نموده و تصویر فیش واریزی را به ایمیل دبیرخانه مسابقات (anjoman@iran-origami.ir) یا آی دی کانال تلگرام  انجمن به آدرس anjomanorigami@ ارسال نمایند .

7 ) آثار نفرات برتر مسابقات به جهت به نمایش در آمدن با نام صاحب اثر در نمایشگاه های مختلف انجمن عودت داده نخواهد شد ، همچنین تمام کسانی که آثارشان حائز رتبه نگردیده است می توانند  حداکثر 48 ساعت پس از اتمام مسابقات ، ضمن پرداخت هزینه پستی و ارسال درخواست به  ایمیل دبیرخانه نسبت به عودت آثار خود اقدام نمایند ، یا در صورت حضور در مراسم اختتیامه در پایان مراسم آثار خود را از مسئولین برگزاری تحویل گیرند.

8 ) مسابقه آثار در دو بخش کودک و نوجوان - بزرگسالان برگزار می شود .

 

 
   
  درج مطلب  
   
  دستور العمل جشنواره رسانه های اجتماعی  
   
  فراخوان ششمین سوگواره عکس قاب عشق  

فراخوان ششمین سوگواره عکس قاب عشق

 

موضوع: نگاه خلاق و جستجوگرانه به موضوع تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)

 

شرایط مسابقه:

فراخوان در دو بخش دانش آموزی و همکاران فرهنگی می باشد.

 1. هر عکاس می تواند با حداکثر 5 تک عکس و یک مجموعه عکس شامل 3 تا 7 عکس در سوگواره شرکت نماید.
 2. عکس ها باید با قدرت تکنیک 300dpi و فرمت jpg و حداقل عرض 20 سانتی متر بر روی لوح فشرده ارسال گردد و به جای نام هر فایل عکس ( عنوان و شماره عکس) نوشته شود.
 3. داخل لوح فشرده مجموعه یا تک عکس بودن آثار در پوشه هایی مشخص به صورت جداگانه قرار گیرد. ( در صورت توضیح در مورد عکس ها در فایل نوشتاری به همراه عکس ها ارائه شود.)
 4. داخل لوح فشرده به همراه عکس ارسالی یک فایل شامل مشخصات فردی، نشانی و کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه، نام مقطع و آموزشگاه محل کار ( همکاران فرهنگی) ارسال گردد.
 5. در صورت راه یابی به بخش مسابقه عکس در ابعاد 21×18 با کیفیت مطلوب چاپ و به دبیرخانه سوگواره تحویل گردد.
 6. عکس های دست کاری شده پذیرفته نمی شود.

 

آخرین مهلت ارسال آثار: 10/8/95

انتخاب آثار و اطلاع رسانی: 25/10/95

   
  فراخوان سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست‌ فناوری  

 

 

ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری وزارت آموزش و پرورش ، سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست‌ فناوری را برگزار می‌ کند.

مسابقات این دوره در دو بخش " ترویج و فرهنگ‌ سازی" و " نوآوری و خلاقیت "برگزار می شود.

علاقمندان شرکت در این مسابقه می توانند جهت ثبت نام حداکثر تا 28 مهر ۱۳۹۵ آثار خود را به واحد پژوهش تحویل دهند.

مسابقات بخش "ترویج و فرهنگ سازی" در ۹ رشته زیر برگزار خواهد شد :

۱- عکس میکروسکوپی

۲-  نقاشی

۳- کاریکاتور

۴- عکاسی

۵- فیلم کوتاه

۶- داستان کوتاه

۷- پوستر

۸- بازی و نرم افزار

۹ماکت سازی

مسابقات بخش "نوآوری و خلاقیت" در ۲ رشته " ابداعات و اختراعات " و " طرح و مقاله پژوهشی " برگزار خواهد شد .

آثار و دستاوردهای دانش آموزان توسط اساتید و متخصصین منتخب ستاد توسعه زیست‌ فناوری داوری می شود و برگزیدگان علاوه بر دریافت جوایز نفیس و لوح برتر، تندیس ستاد توسعه زیست فناوریِ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را دریافت خواهند کرد .

سومین جشنواره دانش آموزی زیست‌ فناروی در روزهای چهارشنبه ، پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۳ و ۴ و ۵ آذرماه ۱۳۹۵ در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،  به نشانی: تهران، خیابان حجاب، برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره ، به نشانی ww.irbsf.com مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۱۲۰۲۳۰۳ -۰۲۱ ( دبیرخانه جشنواره ) تماس حاصل نمایند.

   
  فراخوان جشنواره دانش ­آموزی ترویج علم  

 

انجمن ترویج علم ایران هرسال در هفته ترویج علم مصادف با روز جهانی علم برنامه­ های مختلفی را در راستای اهداف انجمن برگزار می­ کند. این جشنواره با اهداف زیر در دو موضوع مشخص شده است، با هماهنگی امور پژوهشسراهای دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برای دانش‌آموزان دو دوره ابتدایی و متوسطه در چهار سطح برگزار خواهد شد. برآنیم تا با تشویق دانش‌آموزان به حضور فعال در جشنواره دانش‌آموزی گامی در راستای جلب توجه کودکان و نوجوانان به حفظ محیط زیست و طبیعت در موضوع اول جشنواره و آشنایی بیشتر نسل جدید با یکی از دانشمندان و اثرگذاران در تاریخ علم بشری و دانشمند ایرانی اسلامی در موضوع دوم جشنواره داشته باشیم.

هدف: ترویج علم و ارتقای خلاقیت با استفاده از ابزارهای هنری و فعالیت‌های دانش‌آموزی

موضوع 1: کم آبی در سرزمین ما ایران (حال و آینده)

 1. نجات آب، نجات زندگی
 1. نقش ما در مصرف درست آب
 2. ایران من و آب وقتی من 30 ساله شدم

موضوع 2: آشنایی با حکیم محمد بن زکریای رازی

 1. از محمد بن زکریای رازی چه می‌دانید؟
 2. اکتشافات رازی

هر دانش‌آموزمی­ تواند در هر یک از موضوع‌های فوق اثر خود را دریکی از شش قالب زیر ارائه دهد.

 • فعالیت و پژوهش دانش‌آموزی؛
 • داستان کوتاه؛
 • شعر؛
 • عکس؛
 • فیلم کوتاه؛
 • نقاشی و کاریکاتور.

شرایط پذیرش آثار در هر محور

در این قسمت مشخصات اولیه اثر برای شرکت در جشنواره ذکر شده است. پس از پذیرش آثار در دبیرخانه برای داوری ارسال می‌شود.

 پژوهش دانش ­آموزی

 • موارد پژوهش و مسئله مورد نظر واضح و مشخص باشد؛
 • مشکلات روز،عيني وقابل لمس دانش ­آموزان­ را مطرح کنند؛
 • مراحل کار و روش علمی آن مشخص باشد.

به پژوهش­ هايي که به نوعي آمارگيري ساده ­اي را در خود داشته باشد­، الویت داده می‌شود. در ضمن پژوهش­ هایی که توسط دانش ­آموزان انجام نشده وبه طور مشخص­، محتواي علمي آنها با روحيه­، سن­، اطلاعات و توانايي ­هاي دانش ­آموزان همخواني نداشته باشد، برای داوری ارسال نخواهد شد.

داستان کوتاه

 • داستان در باره یکی از موضوع ­های اصلی جشنواره باشد.
 • داستان حداکثر 3هزار کلمه باشد.
 • داستان ارسالی می‌تواند دست­ نویس باشد و به آدرس دبیرخانه ارسال شود. در صورتی که متن داستان تایپ شده باشد فایل word و Pdf آن به­ همراه دو فرم یک و دو به آدرس الکترونیکی دبیرخانه ارسال شود.

شعر

 • قالب اشعار می­تواند سنتی، ارسالی سپید و آزاد یا کوتاه باشد؛
 • اشعار ارسالی به صورت فایلword و Pdfبه دبیرخانه انجمن ارسال شوند.

عکس

 • عکس­ها­(رنگی یا سیاه سفید) باید اصل و بدون دست­کاری و تغییر بوده و با فرمتJPGباشد.
 • عکس­های ارسالی باید دارای کیفیت تصویری مطلوب باشد.کیفیت مطلوب عکس­ها از لحاظ فنی در داوری اثر ­دارد.

فیلم کوتاه یک دقیقه­ ای

 • فیلم­های ارسالی می­توانند حداکثر ۱ دقیقه (۶۰ ثانیه) باشند؛
 • فرمت فیلم ارسالی با یکی از فرمت‌های معمولی و با کیفیت 720p ارسال شوند؛
 • ذکر مشخصات اثر و عنوان در ابتدای فیلم الزامی است.

نقاشی

اصل نقاشی فقط در ابعاد  کاغذ A4 کشیده شود. محدودیتی در به­ کارگیری تکنیک‌های نقاشی­، روش‌های آن و استفاده از ابزار نیست.

 نکته: در صورت تمایل می‌توانید ابتدا تصویری از نقاشی را به‌همراه فرم­ های یک و دو پیوست این شیوه ­نامه به آدرس  الکترونیکی و یا فضای مجازی دفتر انجمن ترویج علم بفرستید. و سپس اصل نقاشی به همراه اصل فرم‌ها ارسال شود.

 جوایز: به صاحبان آثار برگزیده در مراسم اختتامیه هفته ترویج علم در نیمه دوم آبان  95­، جوایز ارزنده­ای اهدا خواهد ‌شد.

آدرس دبیرخانه انجمن ترویج علم ایران برای ارسال آثار:

 آدرس پستی: تهران، خیابان کریمخان زند، ابتدای خیابان عضدی شمالی (آبان شمالی سابق)، ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی، طبقه دوم، اتاق 225، دفتر انجمن ترویج علم ایران. کدپستی:    1597633141

پست الکترونیکی:tarvijeelm@gmail.com

آی دی کانال جشنواره دانش­ آموزی در تلگرام:@studentfestival

تلفن دفتر انجمن: 81032251-021

نحوه ارائه و شرکت در مسابقه

تمام دانش ­آموزان مدارس می ­توانند با توجه به پایه تحصیلی خود در یکی از چهار سطح زیر در مسابقه شرکت کنند:

 1. سطح الف: دوره اول ابتدایی، دانش­ آموزان پایه اول و دوم و سوم ابتدایی؛
 2. سطح ب: دوره دوم ابتدایی، دانش ­آموزان پایه چهارم، پنجم و ششم ابتدایی؛
 3. سطح ج: دوره اول متوسطه، دانش ­آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم متوسطه؛
 4. سطح د: دوره دوم متوسطه، دانش­ آموزان پایه دهم، و سال سوم و پیش دانشگاهی متوسطه .

دانش ­آموزان می ­توانند به صورت فردی یا گروهی در این مسابقه شرکت کنند. هر شرکت­ کننده فردی یا گروهی باید فرم شماره یک ثبت را تکمیل و همراه فرم شماره 2 مربوط به مشخصات اثر ارسالی به دبیرخانه مسابقه ارسال کند.

 توجه: آثاری که هر دو فرم 1 و 2 مشخصات فرستنده و مشخصات اثر را تکمیل و هر دو را به همراه اثر به دبیرخانه ارسال کرده باشند در مسابقه شرکت داده می­شوند.

 مهلت ارسال آثار : 30 مهر ماه 95

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت http://www.popscience.ir/ مراجعه فرمایید.

 

   
  دستورالعمل اجرایی کانون تلفن همراه در جشنواره شکوفا  
   
  درج مطلب  

بسمه تعالی

 

اطلاعات تکمیلی در مورد مسابقه زیست فناوری

 

محورها و موضوعات جشنواره

ردیف

محورهای جشنواره

ردیف

محورهای جشنواره

1

زیست فناوری و تامین امنیت غذایی

6

زیست فناوری صنعتی

 

2

زیست فناوری و سلامت

7

کاربرد نانو در زیست فناوری

3

زیست فناوری و انرژی

8

زیست فناوری و کشاورزی

4

زیست فناوری و محیط زیست سالم

9

زیست فناوری و اقتصاد زیست مبنا

5

زیست فناوری دریایی

10

زیست فناوری و کاربردهای امنیتی/ پلیسی

 

 

ردیف

موضوعات مسابقات

1

کمک میکروب ها به انسان

2

تاثیر موجودات زنده به کاهش آلودگی هوا و منابع آب

3

مقابله با خشکسالی با کمک موجودات ذره بینی

4

زیست فناوری در باغچه

5

DNA در جرم شناسی

6

زیست فناوری و تولید ثروت

7

نقش موجودات ذره بینی یا زنده در سلامت و درمان بیماری های انسان

8

تامین غذایی سالم و کافی برای انسان ها

9

نقش موجودات ذره بینی در تولید مواد غذایی

10

زیست فناوری در دنیای زیر آب

11

سوخت های زیستی، انرژی برای آینده

 

دستورالعمل محورهای مسابقه زیست فناوری:

ماکت سازی:

طراحی و ساخت ماکت با موضوعات مسابقات و محورهای جشنواره حداکثر در ابعاد 40×40×40 سانتی متر و با استفاده از فوم، کاغذ، فلز، چوب، پلاستیک یا مواد ترکیبی انجام گیرد.

 

عکس میکروسکوپی:

هر شرکت کننده می تواند حداکثر 3 قطعه عکس میکروسکوپی با دوربین موبایل یا دوربین عکاسی بگیرد و با فرمت JPG در نسخهPDF به صورت فشرده در سایت دبیرخانه مسابقات بارگزاری کند. لازم به ذکر است که تنها عکس هایی که با میکروسکوپ نوری گرفته شده باشد و دارای وضوح و کیفیت مناسبی باشد، داوری می شوند.

 

نقاشی:

با دو تکنیک مداد رنگی و آبرنگ و در قطع A3و A4 طراحی شود.

کاریکاتور:

با دو تکنیک مداد رنگی و آبرنگ و در قطع A3و A4 طراحی شود.

عکاسی:

هر شرکت کننده می تواند حداکثر 5 قطعه عکی با موضوعات مسابقات جشنواره با فرمتJPG و با عرض حداکثر 30 سانتی متر و با دقت 300 dpi به صورت فشرده در سایت مسابقات بارگذاری نماید.

طرح و مقاله های پژوهشی:

مستندات طرح در برگه A4، حداقل 10 و حداکثر 20 صفحه در نسخه PDF به صورت فشرده در سایت بارگذاری کردد. اطلاعات در مورد بخش های مقالات پژوهشی و مقالات علمی ترویجی در قالب PDF ضمیمه این اطلاعیه است. لطفا حتما مطالعه کرده و مقالات خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

فیلم کوتاه:

فیلم های داستانی، مستند و پویا نمایی (انیمیشن) تولید شده مرتبط با موضوعات با حداکثر زمان 10 دقیقه به صورت فشرده در سایت بارگذاری شود.

داستان کوتاه:

آثار خود را حداقل بین 1000 تا حداکثر 3000 کلمه تایپ کنید.

اطلاعات ضمیمه اثر باید شامل موارد زیر باشد:

نام و نام خانوادگی؛ نام پدر؛ شماره ملی؛ محل تحصیل؛ نام معلم راهنما؛ بخش مسابقه؛ نوع اثر؛ ایمیل؛ شماره تلفن ترجیحا همراه.

توجه: دانش آموزان می توانند به صورت فردی یا گروهی در یک یا چند رشته شرکت نمایند.

مقاله ترویجی 4.pdf

   
  درج مطلب  

 

 

اطلاعیه در خصوص بخش نقاشی، مستند، بازی نرم افرار و ماکت سازی

 

 

 

 

اطلاعیه در خصوص بخش نقاشی، مستند، بازی نرم افرار و ماکت سازی

با توجه به استقبال و درخواست فراوان دانش آموزان جهت شرکت در بخش نقاشی، مستند، بازی نرم افزار و ماکت سازی با در نظر گرفتن توانایی های  آن ها،  قوانین مربوط به این قسمت در بخش ترویج و فرهنگ سازی تغییر کرد

 

قوانین جدید مسابقه

 

بخش نقاشی:

محدودیت تکنیک اجرا حذف گردیده است( آثار با کلیه ابزار قابل اجرا است)

A۳ و A۴ قطع

بخش کاریکاتور:  

محدودیت تکنیک اجرا حذف گردیده است(آثار با کلیه ابزار قابل اجرا است)

A۳ و A۴ قطع

بخش فیلم کوتاه و مستند:

در این بخش علاقه مندان میتوانند آثار خود را بدون محدودیت در تکنیک اجرا ارسال نمایند. به عبارتی آثار میتوانند بدون محدودیت زمانی و در قالب فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند،فست موشن، موشن گرافیک و... ارائه شوند.

بخش ماکت و حجم سازی:

علاقه مندان میتوانند آثار خود را در قالب حجم های رئال و سورئال و خلاقانه ارسال نموده، همچنین آفرینش اثر بدون محدودیت در استفاده از متریال(حتی متریال بازیافتی) میباشد.

ابعاد ماکت باید در حدی باشد که جابجایی آن راحت باشد.پرتابل محسوب شود،  در صورت پرتابل بودن ابعاد مد نظر نخواهد بود.

بخش داستان کوتاه:

تعداد کلمات در آثار مذکور باید حداقل از ۵۰ کلمه به بالا باشد.

اثر به صورت دست نویس و تایپ شده قابل ارائه است.

   
  درج مطلب  

 

 

تمدید مهلت ثبت نام و ارسال آثار در مسابقه زیست فناوری

 

دانش آموزان مقطع  اول و دوم دوره متوسطه، با توجه به استقبال فراوان و حجم بالای درخواستی شما عزیزان و دبیران محترمتان جهت شرکت در بخش های متفاوت سومین جشنواره  دانش آموزی زیست فناوری مبنی بر نیاز به زمان بیشتر برای  ثبت نام جهت آماده سازی آثار، مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا پانزدهم آبان ماه تمدید شد تا فرصت کافی به منظور ثبت نام دانش آموزان  در سایت و تکمیل کردن و ارسال آثار مربوط به بخش مسابقات ترویج و فرهنگ سازی و نوآوری و خلاقیت در دسترس آنها قرار گیرد .

 

   
  درج مطلب  
 
 
   
  درج مطلب  

انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می کند:

سومین مسابقه بین المللی دانش آموزی دانش مغز (Brain Bee)

 

 • برگزیده نهایی این دوره برای شرکت در مسابقات جهانی به واشنگتن آمریکا اعزام خواهد شد.
 • زمان برگزاری مرحله اول آزمون: ۲۵ آذر ۱۳۹۵
 • مکان برگزاری: تهران و پژوهش سراهای مراکز استانها
 • هزینه ثبت نام: ۱۵۰،۰۰۰ ریال
 • مهلت ثبت نام: تا ۱۵ آذر ۱۳۹۵
 • ثبت نام در  braincogc.ir


 
 
مسابقات جهانی brain bee هر ساله در زمینه علوم اعصاب، ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه (۱۳ الی ۱۸ سال) برگزار می گردد.

هر کشور یک نماینده برای شرکت در این مسابقات اعزام میکند. برای انتخاب فرد برگزیده، دو مرحله آزمون در هر کشور برگزار شده و فرد منتخب برای شرکت در آزمون جهانی اعزام خواهد شد.

   
  درج مطلب  

موضوع مسابقه:

«ساخت فیلم‌های کوتاه 60 ثانیه‌ای از آزمایش‌های علمی توسط گروه‌های دانش‌آموزی»

در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف است.

 

جوایز مسابقه:

تعداد 100 سکه بهار آزادی به 100 اثر برتر

نمایش آثار برگزیده در برنامه هفتگی تلویزیونی

اهدای تجهیزات آزمایشگاهی به پژوهشسراها و مدارسی که دانش‌آموزان آنها بیشترین مشارکت را در مسابقه داشته‌اند.

برنامه تلویزیونی:

آثار به صورت هفتگی داوری‌ می‌شود و فیلم‌های منتخب هفته در برنامه تلویزیونی هفتگی نمایش داده می­شود.

فیلم‌هایی که زودتر ارسال می‌شوند، زودتر داوری خواهند شد.

شرایط مسابقه:

شرکت در این مسابقه الزاماً به‌صورت گروهی است.

هر گروه می‌‌تواند از  ۲ یا ۳ دانش‌آموز تشکیل شود.

رابط هر گروه با مسابقه صرفاً  سرگروه است.

هر دانش‌آموز فقط می‌‌تواند عضو یک گروه باشد.

حضور دانش‌آموزان تنها می‌تواند در قالب گروه دانش‌آموزی پسر یا گروه دانش‌آموزی دختر، باشد.

مهم: در صورت عدم تطابق با اطلاعات ثبت شده، نام آنها از لیست برندگان حذف می‌شوند.

شاخصهای داوری:

جذابیت نمایشی، مهمترین شاخص‌ ارزیابی آثار است.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

1.      کیفیت علمی آزمایش

2.      کیفیت و قابلیت آموزشی آزمایش

3.      تهیه فیلم با کیفیت ساخت مناسب

4.      قابلیت نمایش فیلم در برنامه تلویزیونی

نحوه ثبت‌نام و ارسال آثار:

ثبت نام و ارسال آثار به صورت اینترنتی و از طریق وبگاه مسابقه دانش‌آموزی نور به نشانی:

noor.mustafaprize.org

  شروع دریافت آثار:

یکم آذرماه 95

   
  درج مطلب  
   
  درج مطلب  
 
   
  درج مطلب  
 
 
 
   
  درج مطلب  

 

دومین دوره مسابقه در بخش های زیست شناسی و زمین شناسی

عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی از پرطرفدارترین سرگرمی های علمی است که به میزبانی دبیرستان پسرانه استعداد های درخشان شهید دستغیب (ره) داراب برگزار می شود.

دانش آموزان متوسطه دوره اول و دوم دبیران علوم تجربی( متوسطه اول) و معاونین فناوری و مربیان آزمایشگاه مدارس مجاز به شرکت در این مسابقه هستند.

 1. مسابقه به صورت انفرادی برگزار می شود.
 2. به همه شرکت کنندگان گواهی نامه شرکت در مسابقه صادر می گردد.
 3. هر فرد می تواند در دو بخش عکاسی میکروسکوپی یا ماکروسکوپی و با ارسال حداکثر 5 عکس در هر بخش شرکت نمایند.
 4. تمامی عکس ها باید تمام رنگی، در سال جاری و با یکی از دستگاه های عکس برداری دیجیتال ( مانند: دوربین دیجیتالی، تلفن همراه، تبلت و...) با کیفیت دوربین حداقل 6 مگا پیکسلی گرفته شده ( اسکن عکس های چاپی قابل قبول نمی با شد) و حد اکثر حجم هر عکس 4 مگا بایت باشد.
 5. عکس ها باید مستند بوده فاقد ویرایش های حرفه ای باشند( پردازش تصاویر تنها در حد اعمال کراپ، تنظیمات روشنایی، کنتراست و درجه اشباع رنگی مجاز است) ویرایش اعمال شده به هیچ وجه نباید خدشه ای در رویکرد اسنادی آثار وارد نماید.
 6. تصاویر ارسالی پس از بررسی در کمیته داوری امتیاز دهی خواهد شد و 3 اثر برتر از هر بخش و 6 اثر از بین همکاران معرفی خواهند شد.
 7. به برندگان جوایز نفیسی به همراه لوح تقدیر به رسم یادبود در مراسم اختتامیه ای که در هفته بزرگداشت مقام معلم در داراب برگزار می گردد، به صورت حضوری اهدا می گردد.
 8.  دانش آموزان علاقمند حداکثر تا تاریخ  95/11/1 اسامی خود را جهت ثبت نام به واحد پژوهش اعلام کنند.

مهلت ارسال آثار: 12 بهمن ماه 1395