درج مطلب  

دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

 خانم ها فاطمه زهرا برومند نیا  و  مهدیه افتخاری
کسب رتبه اول کشوری در  دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا - محتوای دیجیتال
 

کسب مقام دوم کشوری در دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

دانش آموز عزیزمان  خانم مهشاد دماری

   
  درج مطلب  
 

 

کسب مقام نخست کنفرانس دانش آموزی علوم مهندسی دانشگاه تهران

 

سومین کنفرانس دانش آموزی علوم مهندسی دانشگاه تهران در پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران در تاریخ 9/12/1395 برگزار شد. در این کنفرانس چهار گروه از دانش آموزان دبیرستان فرزانگان 7 شرکت نمودند که گروه خانم مهشاد دماری و آنیتا شریف کاظمی در بخش سازه های عمران و معماری حائز رتبه نخست شدند. ضمن تبریک به ایشان و خانواده محترمشان، لازم می دانیم از اساتید محترم سرکار خانم ربیع پور و بیات که در این پروژه آنها را حمایت نمودند تشکر و قدردانی نماییم.

 

   
  درج مطلب  
 
کسب مقام  دوم  در رشته ی رالی  توسط دانش آموزان موفق فرزانگان 7 در  مسابقات روباتیک شکوفا
 
   
  درج مطلب  

مسابقات سازه ماکارونی پژوهان

 
 
 
 

 

بسمه تعالی

حضور درخشان دانش آموزان فرزانگان هفت در پنجمین دوره مسابقات سازه ماکارونی پژوهان

 

در پنجمین دوره مسابقات سازه ماکارونی پژوهان که در روز جمعه 26 آذرماه در فرهنگسرای ولاء برگزار شد؛ 4 تیم از مدرسه ما شرکت کرده و با 75 تیم از مدارس دیگر به رقابت پرداختند. در پایان این رقابت، مدرسه رتبه سوم را در بین مدارس شرکت کننده به دست آورد و در بین 10 تیم برگزیده که مورد تقدیر قرار گرفتند؛ رتبه چهارم و هفتم به مدرسه ما تعلق داشت. در این مسابقه، خانم ها فروزان جلالی، سارا سلیم پور، کیمیا بانگیان و عارفه ایراندوست موفق به کسب رتبه چهارم شدند و خانم ها مبینا فراحی، ملیکا کاشفی، ستاره باباصفری و آریاناز امیردخت در مقام هفتم قرار گرفتند. لازم به ذکر است که 10 تیم برتر، در مرحله دوم مسابقات که در نیمه دوم سال تحصیلی در دانشگاه تهران برگزار می شود؛ گروه A را تشکیل می دهند و در دوره بعدی مسابقات در سطح بالاتر شرکت می کنند.   

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دبیر محترم سازه ماکارونی، سرکار خانم ضیافتی و تبریک به دانش آموزان عزیزمان، برای آن ها در مراحل بعدی هم آرزوی موفقیت می کنیم.

   
  درج مطلب  

حضور دانش آموزان در دومین جشنواره دانش آموزی دریا

آبان ماه 1395- باغ موزه دفاع مقدس تهران

روز دوشنبه 17 آبان ماه، مدرسه فرزانگان هفت در راستای اهداف علمی- آموزشی و پژوهشی خود مبینی بر ایجاد فرصت و زمینه برای آشنایی دانش اموزان با حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و کاربردی، اقدام به شرکت دادن یک تیم 5  نفره از دانش آموزان در دومین جشنواره دانش آموزی دریا نمود که توسط ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری و با همکاری آموزش و پرورش در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. تیم دانش آموزی مدرسه ما که خانم ها ریحانه ملکی نژاد، مبینا آبو، فرزانه کریمیان، فاطمه زهرا برومند نیا و هستی هادیان آن را تشکیل می دادند موفق شدند در بخش های مختلف این مسابقه اعم از بخش دانش فنی، تست حرکت بدون بار و تست حرکت با بار شناور نتایج قابل قبولی را کسب کنند. ضمن تشکر از تلاش و پیگیری ایشان، برای آن ها در این عرصه و عرصه های دیگر آرزوی موفقیت می کنیم.

   
  درج مطلب  

جشنواره خوارزمی

 
مولف: معاون فناوری   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
 
 

 

پایان مرحله مدرسه ای سومین جشنواره نوجوان خوارزمی

بالاخره زنگ آخر خوارزمی به صدا درآمد و پرونده سومین جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح مدرسه بسته شد. تشکر می کنیم و خسته نباشید می گوییم به دوستانی که با شور و شوق در این دوره از مسابقات شرکت کردند و پروژه های ارزشمندی را در حوزه های مختلف جشنواره به انجام رساندند. همچنین از تمام دبیران محترم که برای راهنمایی دانش آموزان از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و همکارانی که در امر داوری و اجرای هر چه بهتر این جشنواره، کنارمان بودند؛ تقدیر و تشکر می کنیم. دوستان عزیز؛ همگی خوش درخشیدید. زحمت زیادی کشیدید و ما ارزش وقت و انرژی که صرف کردید؛ می دانیم. اما در کنار این تلاش، آنچه شایسته تقدیر و توجه است، کار گروهی منسجم و روحیه مسئولیت پذیری است که در بسیاری از کارگروه ها به خوبی مشهود بود. برای همگی شما موفقیت در تمامی مراحل را آرزو می کنیم.

و اما برگزیدگان این دوره در سطح مدرسه...

در بخش پژوهش، خانم ها: پریسا انصاری، فاطمه مرادیان، ثمین تلاوت، بیتا تاج الدین، مهشاد دماری، آنیتا شریف کاظمی، کیمیا حیدری و آیناز بسطامی.

در بخش ادبیات فارسی، خانم ها: نازنین زهرا عسگری، فاطمه زهرا برومندنیا، یاسمین آزمون.

در بخش دست سازه، خانم ها: مهدیه افتخاریان، آفاق نوری، آناهیتا فتاحی، آتنا صیاد، زهره دهقانی، آتنا بهمن آبادی. ( زهرا محمودی، آیدا توکلی از همکاران نزدیک پروژه ها بودند.)

در بخش آزمایشگاه، خانم ها: مرضیه صدیقی فر، زهرا سادات فاطمی، رومینا نائینی پور، عطیه جانبوری، بیتا بیدگلی، یاسمین صیفی فیض آبادی.

در بخش زبان انگلیسی، خانم ها: مبینا رمضانی، مهدیه عباسپور، یاسمن معتقدی، یکتا شعبانی، مانلی ستوده، رومینا قدوسی، رانیا موسوی، ریحانه رضایی، لاوین ابراهیمی.

   
  درج مطلب  
ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دانش آموزان و همکاران محترم  در جشنواره نوجوان خوارزمی و ارج نهادن به تلاش این عزیزان
اسامی برگزیدگان جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح منطقه که به مرحله ی استانی راه یافته اند از قرار ذیل می باشد:
 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com
محور پژوهش :
Image result for ‫پژوهش‬‎
1- کمند فروزان پور و حنانه رضوانیان  با امتیاز کل 40
2- زهرا محمدی و زهرا رزاقی با امتیاز کل 40
3- صبا میرزا بیگی و سارا گله دار  با امتیاز کل 40
 
محصولات رایانه ای  از دست سازه ها
1- مریم اسمعیلی و ملیکا کاهانی با امتیاز 60
 
محور دست سازه ها
1- محیا میراحمدیان  و محدثه خدابخش  با امتیاز 59
2-مائده چکشی و کیمیا غفاری با امتیاز 59
محور آزمایشگاه
Image result for ‫آزمایشگاه‬‎
1- آیدا توکلی - آناهیتا فتاحی امتیاز کل49
2-رکسانا صدائی -یاسمن معتقدی امتیاز کل43
 
زبان انگلیسی
نگار بناساز- فاطمه شرفی-
زینب افتخاری
آیسان محمدی زند
 
   
  درج مطلب  
برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد  زیرا آنها بر این باور هستند که یا  راهی  خواهندیافت  و یا راهی خواهند  ساخت
آ فرین بر همت وپشتکار دانش آموزان فرزانگان7
باعث افتخار است اعلام کنیم، دانش آموزان
پایه هشتم  با کسب رتبه ی دوم در رقابت با 20 مدرسه
و
دانش آموزان پایه هفتم  با کسب رتبه چهارم در رقابت با 17 مدرسه
در آزمون  پیشرفت تحصیلی سمپاد راه را برای رسیدن به اهداف متعالی دبیرستان فرزانگان7 هموار نمودند.
 به امید فردایی که دانشمند شدن فرزانگان امروز را ببینیم
   
  درج مطلب  
پيروز کسي است که با زيبايي اميد، آينده را بيارايد
 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com
خدا را شکر مي گوييم و خوشحاليم که  در  سال تحصيلي 95-94   موفق به  کسب رتبه هوشمند پیشرفته شده ایم  و این موفقیت را به همه ی همکاران و دانش آموزان عزیز تبریک می گوییم.
به امید روزهای بهتر و حرکت به سوی تعالی
 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com
 
 
   
  درج مطلب  

بسمه تعالی

و باز درخششی دیگر به همّت دانش آموزان فرزانگان هفت دوره اوّل

مطلع شدیم که از مجموع آثار ارسال شده برای سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، 5 گروه پژوهشی از مدرسه ما پس از گذارندن موفقیت آمیز دور اول داوری ها، به دور دوم این مسابقات، راه پیدا کرده اند. دوستان برگزیده ما و عناوین پژوهشی آن ها عبارتند از:

* خانم ها هستی یحیوی، طهورا نیکبخت نصر آبادی، نگین فاضلی چقوشی با پژوهش در حوزه " بررسی گلوکز پنهان موجود در مواد غذایی"

* خانم ها روژینا مرادی فر، ساره علی اکبری، محدثه میرزایی با اثر پژوهش خود تحت عنوان " بررسی بهبود فرآیند کنسرو سازی گیاهان با کمک آنزیم پکتین متیل استراز موجود در آنها"

* خانم ها آیسان محمدی زند، صبا میرزابیگی خامنه با پژوهش در حوزه " ساخت دهانشویه سبز با استفاده از گیاه باباآدم"

* خانم ها آرمینا امیردخت، فاطمه مرادیان با پژوهش " تهیه سوخت زیستی از مواد نشاسته ای"

* و خانم ها زینب افتخاری، فاطمه شرفی، آیسان محمدی زند، صبا میرزابیگی خامنه با پژوهش خود با عنوان"کارایی زیست فناوری در کشف علمی جرایم"

همین جا لازم است که از اساتید محترم ایشان سرکار خانم مهدوی، سرکار خانم سعیدی خواه و سرکار خانم راجی که دلسوزانه هدایت علمی دانش آموزان را بر عهده داشتند؛ تشکر و قدردانی کنیم.

دوستان عزیز قرار است که دانش آموزان منتخب، روزهای سوم تا پنجم آذر ماه از ساعت 10صبح لغایت 16بعداز ظهر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب، پژوهش های خود را به مخاطبان و داوران ارائه دهند. ضمن آرزوی موفقیت در این مرحله، از همگی شما دعوت می کنیم که با بازدید از غرفه زیست فناوری فرزانگان هفت، موجب دلگرمی عزیزانمان باشیم. منتظر دیدارتان هستیم و موفقیت تان را مانند همیشه آزرو می کنیم.

   
  درج مطلب  
 

         بسمه تعالی                                  

     درخششی دیگر از دانش آموزان دبیرستان فرزانگان هفت

           

 تیم دانش آموزی مدرسه ما موفق به کسب مقام دوم مسابقات کشوری
     شناورهای کنترل از راه دور "جشنواره دریا مسیر پیشرفت" شد. 

درخششی دیگر از دانش آموزان دبیرستان فرزانگان هفت

بالاخره بعد از تمام تلاش ها، کار به سرانجام رسید و تیم دانش آموزی مدرسه ما موفق به کسب مقام دوم مسابقات کشوری شناورهای کنترل از راه دور "جشنواره دریا مسیر پیشرفت" شد.
خانم ها ریحانه ملکی نژاد، مبینا آبو، فرزانه کریمیان، فاطمه زهرا برومندنیا و هستی هادیان
در این دور از مسابقات با تلاش و همّتی که داشتند موفق شدند رقبای خود را که شامل تیم هایی از مدارس دوره اول و دوم متوسطه بودند؛ کنار زده و با افتخار بر سکوی دوم این مسابقات قرار گیرند.
ضمن تبریک به ایشان، والدین محترمشان و اولیا مدرسه، برای این دانش آموزان عزیز و همه شما آرزو داریم که در عرصه های مختلف، بیش از پیش بدرخشید و موفق باشید.

اما لازم به ذکر است که جای یکی از دوستان ما یعنی سرکار خانم مبینا آبو خیلی در مراسم اختتامیه خالی بود
 
 
 
 
 
   
  درج مطلب  

کسب مقام اول در مسابقات منطقه ای دلنوشته های عاشورایی

به مناسبت ایام محرم، بخشنامه ای از سوی پژوهشسرای دانش آموزی فارابی مبنی بر برگزاری مسابقه "دلنوشته عاشورایی" در منطقه 12 آموزش و پرورش به مدرسه ابلاغ شد. با پیگیری این بخشنامه و اطلاع رسانی آن به دانش آموزان، دوستانی که از هر سه پایه علاقمند به شرکت در این مسابقه بودند، دلنوشته های خود را در قالب شعر و متن ادبی به واحد پژوهش ارائه کردند. آثار دریافتی پس از بررسی، به پژوهشسرا ارسال شد که در این ارتباط خانم فرزانه کریمیان از پایه نهم موفق به کسب مقام اول در منطقه 12 شدند.  

   
  درج مطلب  

 

حضور درخشان دانش آموزان فرزانگان هفت در پنجمین دوره مسابقات سازه ماکارونی پژوهان

 

در پنجمین دوره مسابقات سازه ماکارونی پژوهان که در روز جمعه 26 آذرماه در فرهنگسرای ولاء برگزار شد؛ 4 تیم از مدرسه ما شرکت کرده و با 75 تیم از مدارس دیگر به رقابت پرداختند. در پایان این رقابت، مدرسه رتبه سوم را در بین مدارس شرکت کننده به دست آورد و در بین 10 تیم برگزیده که مورد تقدیر قرار گرفتند؛ رتبه چهارم و هفتم به مدرسه ما تعلق داشت. در این مسابقه، خانم ها فروزان جلالی، سارا سلیم پور، کیمیا بانگیان و عارفه ایراندوست موفق به کسب رتبه چهارم شدند و خانم ها مبینا فراحی، ملیکا کاشفی، ستاره باباصفری و آریاناز امیردخت در مقام هفتم قرار گرفتند. لازم به ذکر است که 10 تیم برتر، در مرحله دوم مسابقات که در نیمه دوم سال تحصیلی در دانشگاه تهرن برگزار می شود؛ گروه A را تشکیل می دهند و در دوره بعدی مسابقات در سطح بالاتر شرکت می کنند.   

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دبیر محترم سازه ماکارونی، سرکار خانم ضیافتی و تبریک به دانش آموزان عزیزمان، برای آن ها در مراحل بعدی هم آرزوی موفقیت می کنیم.

 

   
  درج مطلب  
 
 

افتخارآفرینی در سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری

خدا را شاکریم که به همت دوستان عزیزمان موفق شدیم تا بار دیگر طعم شیرین موفقیت را بچشیم و به توانمندی و تلاش دانش آموزان ببالیم. این بار در سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری که توسط ستاد توسعه زیست فناوری و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آموزش و پرورش در بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار شد، دانش آموزان ما توانستند سه رتبه اول و سه رتبه دوم را کسب کنند.

در گروه طرح های پژوهشی ارائه شده در بخش نوآوری و خلاقیت، خانم ها هستی یحیوی، نگین فاضلی و طهورا نیکبخت با تحقیق بر روی "گلوکز پنهان موجود در مواد غذایی" موفق به کسب مقام اول  در محور زیست فناوری صنعتی شدند. در همین بخش خانم ها زینب افتخاری، صبا میرزابیگی خامنه، آیسان محمدی زند و فاطمه شرفی با موضوع "کارایی زیست فناری در کشف علمی جرائم" حائز رتبه اول در محور زیست فناوری و کاربرد امنیتی شدند و همچنین خانم ها روژینا مرادی فر، ساره علی اکبری و محدثه میرزایی با تحقیق پیرامون"بررسی بهبود فرایند کنسرو سازی گیاهان با کمک آنزیم پکتین متیل استراز موجود در آن ها"، مقام اول را در محور زیست فناوری و تامین امنیت غذایی به دست آوردند. خانم ها آرمینا امیردخت و فاطمه مرادیان هم با پژوهش خود در زمینه "تهیه سوخت زیستی با مواد نشاسته ای" در مقام دوم محور زیست فناوری و انرژی قرار گرفتند.

در بخش ترویج و فرهنگ سازی نیز خانم مبینا آبو موفق به کسب مقام دوم در رشته داستان کوتاه شد و خانم یکتا شعبانی مقام دوم را در بخش فیلم کوتاه به دست آورد.

ضمن تبریک مجدد به این دانش آموزان، خانواده های ایشان و اولیای مدرسه، آرزو می کنیم با تلاش و همت مستمر شاهد موفقیت های بعدی این عزیزان در عرصه های دیگر باشیم. همچنین از سرکار خانم ها مهدوی، سعیدی خواه و راجی که هدایت و راهنمایی پروژه های پژوهشی این دانش آموزان را بر عهده داشتند کمال تشکر و قدردانی را داریم.