درج مطلب  

گزارش دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان

نمایشگاه پژواک 2 امسال در روز شانزدهم اسفندماه 1394، از ساعت 9 الی 14:30 در مدرسه برگزار شد. نمایشگاه مذکور شامل هفت رشته در بخش های مختلف پژوهشی و مهارتی بود و دانش اموزان به ارائه آثار و دستاوردهای خود در حوزه های زیست شناسی، شیمی، نانو، هوافضا، عکاسی، هنر و تصویرگری پرداختند.

در حاشیه این نمایشگاه دانش آموزان با همراهی همکار ارجمندمان سرکار خانم رحیمی، جشنواره غذایی را ترتیب داده و در آن از مهمانان و دانش اموزان پذیرایی کردند.

از دیگر رویدادهای مبارک پژواک 2 حضور جناب آقای دکتر مایک از کشور شیلی بود که اخیرا به دین مبین اسلام تشرف یافته اند. ضمن بازدید از نمایشگاه و آشنایی با دستاوردهای دانش آموزان، نشست دینی با حضور ایشان تشکیل شد که در آن جناب دکتر مایک به تشریح تجربیات و دریافت خود از دین اسلام پرداخته و به پرسش های دانش آموزان در این خصوص پاسخ گفتند.

     
 
درج مطلب  

گزارش  نخستین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان

بر اساس سند چشم انداز 1404 مبنی بر ارتقاء کیفیت و افزایش بهره وری در مدارس و با هدف بومی سازی یافته های علمی، بخش پژوهش مدرسه با همکاری مدیریت و اساتید گروه پژوهش این واحد آموزشی اقدام به برگزاری نمایشگاهی با عنوان "پژواک" از دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان نمود. این نمایشگاه در دو روز متوالی، از تاریخ هشتم لغایت نهم اردیبهشت ماه 1394 ساعت 9 الی 14 در فضای باز مدرسه برگزار شد. نمایشگاه مذکور شامل چهارده رشته در بخش پژوهش و دو رشته در بخش خلاقیت های هنری و ریاضی بود.

رشته های پژوهشی در این نمایشگاه شامل دو حوزه علوم پایه و مجموعه علوم انسانی و هنر می شد. دستاوردهای پژوهشی ارائه شده توسط دانش آموزان در زمینه علوم پایه عبارتند از:

هوا فضا، شیمی، کامپیوتر، رباتیک مقدماتی و پیشرفته، نانو فناوری و نجوم. و در مجموعه علوم انسانی و هنر عبارتند از:

روانشناسی شناختی شامل حافظه وخطاهای حسی ، مطالعات اجتماعی شامل سبک زندگی و اقوام، بازبینی ادبیات کهن، انیمیشن، قران پژوهی، عکاسی، موسیقی، خلاقیت های هنری و ریاضی.

تصاویر بیشتر در گالری