نمایشگاه بین المللی نانو
 

بسمه تعالی

گزارش بازدید نمایشگاه بین المللی نانو

به همت مدیریت محترم مدرسه، معاون پژوهشی و آموزشی مدرسه و مسئولین باشگاه نانو بازدید از هشتمین جشنواره فناوری نانو انجام شد. جشنواره فناوری نانو بزرگ­ترین و معتبرترین نمایشگاه داخلی در حوزه فناوری نانو و دومین نمایشگاه فناوری نانو در قاره آسیا می­باشد.

در این بازدید که روز سه­ شنبه مورخ 14 مهر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی صورت گرفت، از غرفه­ های مختلف و به ­ویژه باشگاه دانش­ آموزی بازدید به­ عمل آمد.

در هشتمین نمایشگاه فعالان مختلف در صنعت، پزشکی، بهداشت و محیط زیست و تجهیزات آزمایشگاهی متنوع آخرین دستاوردهای خود را ارائه دادند.

در بخش دانش ­آموزی طرح­های مختلف کاربردی اعم از پیل­های خورشیدی، مواد ضد آتش و ضد باکتری، فیلترهای مبتنی بر فناوری نانو، ساخت نانو موادزیست سازگار و دستگاه­های عسکبرداری و برنامه­ های کامپیوتری شبیه­ سازی مرتبط با نانوفناوری توسط مدارس و پژوهش سراهای مختلف ارائه شد. دانش ­آموزان در بازدید از این بخش با نحوه ساخت مواد، کاربرد آنها و نحوه رسیدن به ایده طرح مربوطه آشنا شدند. در قسمت دستگاهی دستگاه­های مختلف مانند حمام امواج فراصوت، پوشش دهنده طلا، سانتریفوژ پیشرفته و کاربردهایشان برای دانش­ آموزان ارائه شد. در قسمت نانوپزشکی نیز با مواد ردیاب و درمان کننده سرطان آشنا شدند.

در نهایت با برگزاری جلسه­ای در مدرسه دانش­ آموزان به بیان مشاهدات، ایده­ها و تحلیل طرح­های معرفی شده در نمایشگاه پرداختند.

تصاویر بیشتر در گالری

 
 
بازدید
 
 

بسمه تعالی

بازدید دانش آموزان از شانزدهمین دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور

در راستای طرح تعالی مدیریت و گرامیداشت هفته پژوهش، دانش آموزان منتخب هر پایه، در روز سه شنبه 24 آذرماه 94 برای بازدید از شانزدهمین دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور که در نمایشگاه دائمی تهران برگزار گردید، شرکت کردند. در این بازدید دو ساعته، دانش آموزان از دستاوردهای پژوهشی دانشجویی و دانش آموزی درحوزه های مختلف علمی دیدن کردند.

 
     
 
 
درج مطلب
 
 

بازدید از پژوهشگاه رویان

با توجه به برنامه ای که از قبل پیش بینی و هماهنگ شده بود، دانش آموزان گروه پژوهشی زیست شناسی طی دو روز از "آزمایشگاه آموزشی سلول های بنیادی برای همه" در پژوهشگاه رویان بازدید کردند. این بازدید 4 ساعته شامل دو بخش تئوری و عملی می شد که در هر دو بخش دانش آموزان با سرفصل هایی در حوزه فعالیت های پژوهشگاه رویان، سلول های بنیادی، زیست شناسی سلولی و سلول درمانی و شناخت ابزار آشنا شدند. دانش آموزان پایه هفتم این گروه در روز دوشنبه 28/10/ 94 و دانش آموزان پایه هشتم و نهم نیز در روز سه شنبه 29/10/94 از این آزمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

 
     
 
 
درج مطلب
 
بسمه تعالی
ازدید جناب آقای قربانپور گنجی معاون پژوهش منطقه 12 آموزش و پرورش

روز یکشنبه مورخ 22 آذرماه 94، به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش، جناب آقای قربانپور گنجی معاون پژوهش منطقه 12 آموزش و پرورش با حضور در مدرسه فرزانگان هفت از کلاس های پژوهشی این واحد آموزشی بازدید کردند. در این بازدید یک ساعته جناب آقای گنجی با حضور در هر یک از کلاس ها، ضمن شنیدن صحبت های دانش اموزان پیرامون مباحث پژوهشی، با پروژهای در درست انجام هر یک از این کلاس ها آشنا شده و در جهت ایجاد انگیزه و تشویق دانش آموزان، در مورد اهمیت پژوهش با آن ها صحبت کردند.