برگزاری نشست علمی با موضوع زیست فناوری

در راستای آماده سازی دانش آموزان جهت شرکت در مسابقه " زیست فناوری" بخش پژوهش مدرسه بر آن شد تا نشستی را  با  حضور سرکار خانم صمدی، کارشناس ارشد بیو تکنولوژی و خانم قدیرزاده، دانشجوی دکتری رشته بیوتکنولوژی کشاورزی ترتیب دهد. این نشست به منظور آشنایی دانش آموزان با حوزه زیست فناوری و کاربردهای آن و رفع ابهام آنها  در این خصوص  برگزار شد. جلسه یاد شده در تاریخ 17/7/1395 و در سالن نمازخانه  مدرسه؛ به مدت یک ساعت و نیم  به طول انجامید.

حاضرین در این نشست تمامی دانش آموزان در هر سه پایه بودند.

با آرزوی موفقیت برای این عزیزان

 
     
سخنرانی علمی شماره 1

مطابق با راهبرد 7 از محور استقرار نظام یاددهی- یادگیری برنامه تعالی مدیریت، مبنی بر توسعه فعالیت های علمی – پژوهشی، نخستین سخنرانی علمی سال تحصیلی جاری، با موضوع "اقلیم شناسی ایران و آشنایی با ظرفیت های آن" توسط پدر کویر شناسی ایران، جناب آقای دکتر پرویز کردوانی در روز شنبه 25 مهر 1394 ساعت 9 صبح در مدرسه فرزانگان هفت برگزار شد. در ابتدای این برنامه، مستند کوتاهی که از زندگی دکتر کردوانی تهیه شده بود، پخش شد تا دانش آموزان با ایشان و فعالیت ها و مراتب علمی ایشان بیشتر آشنا شوند. پس آن آقای دکتر کردوانی با ایراد سخنرانی خود، دانش آموزان را با اقلیم ایران و نواحی مختلف آن آشنا کرده و به توضیح ظرفیت های آن را در صنایع مختلف پرداختند. در پایان جلسه نیز تعدادی از دانش آموزان به طرح پرسش های خود در رابطه با کویر ایران و ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن پرداختند.در این برنامه دانش آموزان پایه هفتم و هشتم مدرسه که مجموعا 114 دانش آموز بودند، شرکت داشتند.

 تصاویر در گالری
     
سخنرانی علمی شماره 2 :

 نقش دانشمندان مسلمان در پیشرفت علوم

دومین سخنرانی علمی مدرسه فرزانگان هفت در سال تحصیلی جاری با عنوان « نقش دانشمندان سلمان در توسعه علوم » در روز یکشنبه 27 دیماه 1394 ساعت 11 صبح برگزار شد. سخنران این برنامه جناب آقای دکتر عبدالرسول عمادی بودند. ایشان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فلسفه علم و در دوره دکترا در رشته تاریخ علم گذرانده اند و در حال حاضر نیز به عنوان رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کنند.

  کارگاه علمی  
 
موضوع: نحوه ساخت فیلم کوتاه و معرفی نرم افزار های مرتبط

در راستای آماده سازی دانش آموزان جهت شرکت در مسابقه " نور ابن هثیم" بخش پژوهش مدرسه بر آن شد تا جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان  با سخت فیلم کوتاه علمی آموزشی از آقای گلپایگانی؛ از دست اندرکاران جشنواره فیلم کوتاه مدرسه دعوت به عمل آورد. این سخنرانی که به مدت یک ساعت به طول انجامید با محوریت " نحوه ساخت فیلم کوتاه و معرفی نرم افزار های مرتبط " در تاریخ 1/9/ 1394 در نمازخانه مدرسه برگزار شد.

حاضرین در این سخنرانی گروهی از دانش آموزان پایه هفتم و هشتم در گروه های دو تا سه نفره بودند که در مسابقه " نور ابن هثیم" ثبت نام نموده اند.

با آرزوی موفقیت برای این عزیزان

تصاویر بیشتر در گالری

   
  سخنرانی علمی شماره 3  

دستاوردهای علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی با تاکید بر حوزه پزشکی

سومین سخنرانی علمی مدرسه فرزانگان هفت در سال تحصیلی جاری با عنوان «دستاوردهای علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی با تاکید بر حوزه پزشکی» در روز سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت 11 صبح برگزار شد. سخنران این برنامه جناب آقای دکتر سید منصور رضوی، عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران بودند.